785166 931

هشدار جدی پلیس به خودروسازان

فرمانده کل انتظامی کشور با اولتیماتوم به خودروسازان اعلام کرد که اگر خودروسازان خودرویی را تولید کنند که استانداردهای لازم را نداشته باشد، حتما مانع از فروش آن خواهیم شد.

اخبار بازار ایران – سردار “حسین اشتری” فرمانده کل انتظامی کشور در رزمایش نوروزی پلیس راهور و دستگاه‌های خدمت‌رسان با اشاره به خواسته مقام معظم رهبری از پلیس مبنی بر انجام اقدامات برای به اقلِ اقل رسیدن تلفات سوانح رانندگی، اظهار کرد: باید حتماً کاری کنیم‌ در سال‌های آتی و برنامه پنجم، حداقل 50 درصد سوانح و جان‌باختگان ناشی از آن کاهش پیدا کند.
فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: امروز با مردم بسیار خوب و با فرهنگ غنی‌ای روبه‌رو هستیم؛ مردمی که در تمام صحنه‌ها با مسئولان و پلیس همراه بودند.
وی با بیان اینکه همکاران بنده در طول سال کنار مردم عزیز هستند و ارتباط خوبی بین پلیس و مردم است که باید ارتقاء یابد، گفت: توصیه به تذکرات پلیس منجر به سفر توأم با آرامش خواهد بود.
این مقام انتظامی متذکر شد: یکی از مصوبات روز گذشته در جلسه شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور با حضور رئیس جمهور این بود که اشکالات نقاط حادثه‌خیز برطرف شود. همچنین کار کوتاه‌مدتی نیز برای اعلام و آشکارسازی آن محل‌ها به رانندگان صورت گیرد.
سرداری اشتری با ابراز امیدواری از حل مشکلات در صنعت خودرو، ادامه داد: باید خودروهای ایمن دست مردم باشد و استاندارها از همه لحاظ رعایت شود، تأکید جلسه روز گذشته با ریاست محترم جمهوری نیز این بود که پلیس باید با مجموعه‌های تولیدکننده خودروی ناایمن برخورد کند و از اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از ورود خودروهای ناایمن تقدیر کردند.
فرمانده کل انتظامی کشور یادآور شد: پلیس نیز در اینجا به شرکت‌های تولیدکننده خودرو اعلام می‌کند که اگر خودرویی تولید کنند که استانداردهای لازم را نداشته باشد حتماً مانع از فروش آن می‌شویم.
وی ضمن هشدار به رانندگان قانون‌گریز، گفت: در جاده‌ها با افرادی که خطرآفرین هستند و باعث رعب و وحشت می‌شوند حتماً برخورد می‌کنیم و نمی‌گذاریم در جاده‌ها بی‌نظمی باشد.
سردار اشتری، بیش از 99 درصد رانندگان را قانون‌مدار دانست و بیان کرد: حدود یک درصد رانندگان حقوق مردم را رعایت نمی‌کنند و با حرکات غیرمعمول باعث نگرانی خانواده‌ها می‌شوند که پلیس آن‌ها را حتماً اعمال قانون خواهد کرد البته اعمال قانون نیز با برخورد خوب صورت می‌گیرد.