ارسال جزییات مذاکرات وین برای شورای همکاری خلیج‌فارس

نماینده آمریکا در امور ایران دیپلمات‌های شورای همکاری خلیج فارس را در جریان مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین قرار داد.

اخبار بازار ایران – «رابرت مالی»، نماینده آمریکا در امور ایران نمایندگان دائم کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین را در جریان مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین قرار داده است.

«عبدالله بن خالد بن سلطان»، نماینده عربستان سعودی در سازمان‌های وین این خبر را در توییتر اعلام کرده است. او با انتشار عکسی نوشت: «من افتخار میزبانی سفیران همتای خود در شورای همکاری خلیج فارس و سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین را در دیدار با رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران را داشتم. در این جلسه، آقای مالی آخرین تحولات را در گفت‌وگوهای وین مورد بررسی قرار داد و بر نگرانی‌ها در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد.»

اعضای شورای همکاری خلیج فارس در ماه‌های گذشته، همانند رژیم صهیونیستی مدعی شده بودند بایستی در مذاکرات با ایران حضور داشته باشند. 

کشورهای عربی همواره ادعا می‌کنند نگران برنامه هسته‌ای و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هستند. جمهوری اسلامی ایران ادعاهای این کشورها را قاطعانه رد کرده است. 

این ادعاها در حالی مطرح می‌شوند که

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان آغاز این حملات ده‌ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. بیش از ۷۵ درصد جمعیت یمن در حال حاضر نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، میلیون‌ها نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

 منبع: فارس