28743

صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ به تصویب سهامداران ایران‌خودرو رسید

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام ایران‌خودرو برای سال منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ با حضور بیش از ۷۰ درصد از سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی این سال به تصویب رسید.

اخبار بازار ایران – به گزارش اخبار بازار ایران به نقل از ایکوپرس: گزارش ارایه شده در مجمع توسط حسابرس، موید افزایش کیفیت و شفافیت بی‌سابقه در افشای اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی شده سال ۱۳۹۹ است؛ به‌گونه‌ای که بندهای گزارش حسابرس و بازرس قانونی کاهش قابل توجهی یافته و محاسبات قیمت تمام شده محصولات نیز به تایید تمامی نهادهای ذیربط رسیده است.
افزایش تعداد تطبیق‌های فاقد مغایرت در حساب‌های ایران‌خودرو با شرکت‌های گروه از ۱۷ فقره در سال ۱۳۹۸ به ۲۸ فقره در سال ۱۳۹۹، پیگیری و حل و فصل قرارداد ایران‌خودرو دیزل با وزارت بهداشت بعد از پنج سال بلاتکلیفی، افزایش تعداد شرکت‌های مقبول و مورد تایید حسابرس از ۳۹ شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ به ۴۸ شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ و ثبت بهبود ۲۳ درصدی در این بخش از جمله مصادیق شفافیت در صورت‌های مالی سال گذشته ایران‌خودرو به شمار می‌رود.
همچنین کاهش قابل توجه بندهای گزارش‌های حسابرسی در شرکت‌های مشروط از ۸۵ بند در سال ۱۳۹۸ به ۶۶ بند در سال ۱۳۹۹‌ از دیگر مصادیق شفافیت در این حوزه محسوب می‌شود.
گفتنی است، مجمع عمومی سالانه ایران‌خودرو که حتی پیش از موعد قانونی برگزار شد، مانند سال گذشته، با توجه به ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حفظ سلامت سهامداران به صورت بر خط از طریق سایت ایران‌خودرو پخش شد که تعداد زیادی از سهامداران تماشاگر آن بودند. 
در پایان مجمع، سهامداران از عملکرد و پیگیری مجدانه یک ساله مدیرعامل و اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو در راستای اجرای برنامه‌ها و تحقق اهداف تقدیر به عمل آوردند.