168934883

کشف مزرعه استخراج رمز ارزی که معادل ۸۰ هزار خانوار مصرف داشت

شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران در واکنش به انتشار خبر کشف مزرعه بزرگ رمز ارز اعلام کزد: مصرف برق این مزرعه معادل مصرف متعادل ۸۰ هزار خانوار است.

اخبار بازار ایران – شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، به دنبال انتشار اخباری در خصوص “کشف بزرگترین مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز” و آمار و ارقام غیرواقعی از میزان مصرف این مرکز، جزییاتی را از این مزرعه استخراج رمز ارز اعلام کرد.

بررسی های کارشناسی نشانگر آن است که توان برق مصرفی مرکز کشف شده که ۷ هزار ماینر (دستگاه استخراج) را در خود جای داده بود، معادل مصرف برق حدود ۸۰ هزار خانوار با مصرف متعارف  است.

هماهنگی های لازم و  بسیار خوبی میان صنعت برق، قوه قضاییه، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط در این خصوص وجود دارد که آمار ۲۰۰ هزار دستگاه کشف شده نیز نتیجه همین همکاری هاست.
برخلاف آنچه در خبرها بیان می شود، شناسایی مراکزی که به استخراج غیرمجاز رمز ارز مشغول هستند چون از روش های غیرمتعارف و غیرمعمول برای تامین برق دستگاه های خود استفاده می کنند، راحت نیست و باید از روش های پیچیده ای و فنی برای شناسایی آنها استفاده کرد.

در هفته های اخیر و همزمان با اوج گیری گرما، مصرف برق به شدت بالارفته و حتی در برخی روزها به قطع برق بخش خانگی و صنعتی منجر شد. استخراج غیرقانونی رمز ارز از مهم ترین دلایل بالارفتن مصرف برق به شمار می رود.