images 139873171218818
از تردد ماشینهای کلاسیک تاریخی در پایتخت تا اکران فیلمهای مستند

برنامه های شهرداری تهران برای هفته گردشگری اعلام شد

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران برنامه های این ستاد را در هفته گردشگری تشریح کرد.

اخبار بازار – مهدی سیف اعلام کرد: در اولین روز این هفته یعنی جمعه 5 مهر برنامه های شهرداری با افتتاح نمایشگاه عکس «دور تهران بگردیم» در نگارخانه شرق منطقه 13 آغاز می شود. بعد از ظهر همان روز 5 خودروی کلاسیک که در سریال های تاریخی تهران از آنها استفاده شده است و ترددش در شهر جلب توجه می کند برای تبلیغ هفته گردشگری از تقاطع بلوار کشاورز تا میدان هفت تیر و از میدان ولی عصر تا میدان قدس و از خیابان شریعتی تا باغ موزه قصر تردد می کنند.

سیف افزود: شنبه 6 مهر یک سری برنامه های منطقه ای خواهیم داشت. ضمن این که مدیران گردشگری مناطق شهرداری دیداری با آقای جوادی یگانه – معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران – خواهند داشت و ضمن ارائه گزارش از رهنمودهای ایشان بهره می برند.

وی خاطرنشان کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه هم حشنواره اکران فیلم های مستند تهران در موزه سینمای باغ فردوس را برپا می کنیم و در انتها با حضور مدیران شهری به برگزیدگان این جشنواره جوایزی اهدا خواهد شد. در این دو روز 10 فیلم اکران خواهد شد و حضور همگان در این جشنواره آزاد است.

به گفته وی، دوشنبه هشتم از صبح 8 تا 12 همایش روز جهانی گردشگری در برج میلاد با همکاری میراث فرهنگی و دانشگاه علامه با حضور و سخنرانی تعدادی از مقامات ارشد شهری برگزار خواهد شد.

سه شنبه 9 مهر از آنجا که روز جهانی سالمندان است میزبان تعدادی از سالمندان خواهیم بود و به باغ ملی گیاهشناسی خواهیم رفت. چهارشنبه طرح “موزه و دانش آموز” را داریم و حدود دو هزار دانش آموز را به بازدید از موزه ملک خواهیم برد. این طرح در سال گذشته هم برگزار شد و در سال قبل ما دانش آموزان را به بازدید از موزه ملی ایران بردیم.

سیف در پایان گفت: در دو روز پایانی یعنی 5 شنبه و جمعه طرح «پرسه در شهر» را اجرا خواهیم کرد که در هشت مسیر مصوب گروه های مردمی را با راهنماهای گردشگری همراه می کنیم تا در مسیر از خانه ها و اماکن گردشگری در مسیر بازدید کنند