در چهل و یکمین جلسه شورای شهر ستان ری؛

فراخوان همفکری برای انتخاب روزی به نام «ری»

حسن خلیل‌آبادی، رییس شورای اسلامی شهرستان ری در ابتدای چهل و یکمین جلسه شورای شهرستان ری با اشاره به شروع آغاز سال تحصیلی جدید گفت: متاسفانه آموزش و پرورش از اوضاع مناسبی برخوردار نیست و تا زمانی که این سازمان جزو اولویت‌های برنامه‌ریزی کشوری نباشد، شاهد این مشکلات خواهیم بود.

اخبار بازار – وی با تاکید بر اینکه نبود انگیزه و سطح پایین رضایت‌مندی معلمان از کارآمدی نظام آموزشی می کاهد، عنوان کرد: امیدواریم در دوره جدید نظام آموزشی از شدت مشکلات کاسته شود و کتب درسی و نحوه آموزشی به استانداردهای جهانی برسد؛ چراکه در حال حاضر نظام آموزشی از پیشبرد اهداف منافع ملی ناتوان است.

رئیس شورای شهرستان ری تصریح کرد: ۳۰ شهریورماه، روز گفت وگوی تمدن‌ها بود که متاسفانه به این موضوع در داخل کشور پرداخته نشده و در سطح جهانی نیز به آن بی توجهی شده است که درنتیجه اکنون شاهد وقوع جنگ‌های گسترده هستیم.

خلیل‌آبادی افزود: در وضعیت فعلی با ترویج فرهنگ گفت‌و‌گو می‌توانیم بر بسیاری از مشکلات جهانی و ملی فائق شویم؛ لذا اهمیت دادن به ترویج این گفتمان از ضروریات است.

وی در بخش دیگر جلسه با اشاره به پنجم مهرماه، روز جهانگردی و ۱۴ مهرماه روز تهران گفت: روز ۱۴ مهرماه به عنوان روز تهران انتخاب شده است و از روز شنبه ۱۳ مهرماه به مدت یک هفته برنامه‌ای تحت عنوان تهرانگردی اجرا خواهد شد؛ این برنامه نیز از شنبه با ری‌گردی شروع می‌شود.

خلیل‌آبادی خاطرنشان کرد: در همین راستا در نظر داریم روزی را به عنوان “روز ری” که سبقه تاریخی و پتانسیل های مذهبی و گردشگری زیادی دارد، انتخاب کنیم.

رئیس شورای شهر ری عنوان کرد: برای این منظور طی فراخوانی از شهروندان می‌خواهیم در انتخاب یک روز به عنوان روز ری به شورا کمک کنند.

خلیل‌آبادی ادامه داد: شهروندان می‌توانند روزهای تاریخی مستند که مرتبط با ری باشد، مانند روزهایی که مربوط به تاریخ تولد بزرگان ری است را معرفی کنند و در نهایت به بهترین پیشنهاد تا پایان آبان ماه جاری جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

در ادامه این جلسه بررسی عملکرد یکساله شورای اسلامی شهرستان ری در دستور کار قرار گرفت که به دنبال آن عنوان شد: طی یکسال گذشته شورای ری با برگزاری ۱۸ جلسه، ۹۶ مصوبه، ۱۱ تذکر، برگزاری یک همایش، برگزاری یک نشست خبری، برگزاری چهار جلسه برای کمیسیون‌ها و اجرایی کردن بحث آموزش اعضای شوراها و ۱۳۳ مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی وارد سال سوم فعالیت خود شده است.

همچنین حضور دستگاه‌های اجرایی در جلسات شورای شهرستان ری و هماهنگی این دستگاه‌ها با شورا، فعال شدن کمیسیون‌های تخصصی، افزایش تعداد بازدیدهای میدانی در راستای رفع مشکلات شهروندان، تعامل با شبکه بهداشت، بررسی ایده‌هایی همچون چگونگی برگزاری اوقات فراغت دانش‌آموزان و برگزاری هفته‌های فرهنگی از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در این یکسال اخیر بود.

در ادامه چهل و یکمین جلسه رسمی شورای شهرستان ری اعضاء با استناد به ماده ۱۸ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، جلسه انتخاب هیات رئیسه سال سوم از دوره پنجم شورای اسلامی شهرستان ری را برگزار کردند.

به دنبال این مبحث، حسن خلیل‌آبادی با ۹ رای از ۱۰ نفر حاضر به‌عنوان رئیس شورای ری، در سمت خود ابقاء شد.

همچنین عسگر پناهنده با ۹ رای به عنوان نائب رئیس شورا، امیر هادی‌نژاد و مریم باقری را با ۱۰ رای به عنوان دو منشی شورای ری و عباس رضازاده با ۹ رای در جایگاه خزانه دار شورای شهرستان ری برای مدت یکسال انتخاب شدند.