ooo 13987193139502
شهردار تهران در مراسم نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی جدید:

توسعه کشور از گذر علم و دانش اتفاق می افتد

شهردار تهران صبح امروز با حضور در دبیرستان «ماندگار البرز» به همراه جمعی از دیگر مدیران شهری در مراسم نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید حضور یافت.

اخبار بازار – پیروز حناچی در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: به دلیل تقارن این روزها با سالگرد آغاز هشت سال دفاع مقدس، یاد شهدای گرانقدر و ایثارگران کشور و به‌ویژه شهدا و ایثاگرانی که در این مدرسه دانش آموختند را گرامی می داریم.

وی با بیان اینکه مدرسه البرز یکی از تاریخی‌ترین مدارس کشور است و به دلیل سابقه، معماری و عملکرد آموزشی همواره نام‌آور بوده و در تاریخ آموزش کشور درخشیده است، خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: به زودی شما هم نقش و سهمی در اداره کشور خواهید داشت. امیدوارم تلاش کنید که این دوران را پربرکت پشت سر بگذارید تا مشکلات کشور به دستان شما حل شود. موفقیت و توسعه هر کشور از گذر علم و دانش و تحقیقات است که به نتیجه می‌رسد. امیدوارم شما به عنوان نسل چهارم انقلاب تأثیرگذارتر از نسل‌های پیشین باشید. در حال حاضر انرژی و شور جوانی دارید که این ها بزرگ ترین سرمایه کشور است. می‌توانید ایده‌های خلاقانه و جدید برای اداره امور کشور داشته باشید و ان‌شاءالله با موفقیت، موثرتر از پیشینیان خواهید بود.

شهردار تهران ادامه داد: بخش زیادی از زندگی شهروندان در فضاهای شهری اتفاق می‌افتد، تلاش ما این است که با بالابردن کیفیت این فضاها زندگی خوبی برای مردم بسازیم. رعایت نظم و اصول و یادگیری قواعد اجتماعی در سال‌های ابتدایی نوجوانی شکل پیدا می‌کند و بسیاری از مسایل و مشکلات ما در شهر به دست جوانان حل خواهد شد. چالش‌های آلودگی هوا، ترافیک و پسماند مشکلاتی هستند که اگر نسل شما درست درباره آنها آموزش ببینند و درک درستی داشته باشند، مطمئنا تاثیر بسزایی در حل آنها خواهد داشت. واقعیت این است که کشور نیازمند نیروهای باشور و نشاط و خلاق جوان است.

گفتنی است؛ حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهرداری و امور شورای شهرداری تهران و امیر سرتیپ شرفی معاون عملیات نیروی زمین ارتش نیز در این مراسم حضور داشتند.