985652325

بازارهای میوه و تره بار باید در دسترس همه شهروندان باشند

در بازدید 4 ساعته رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از میدان مرکزی میوه و تره بار و جلسه‌ای که بعد از این بازدید در سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران برگزار شد، راهکارهای توسعه کیفی و کمی میادین و بازارهای میوه و تره بار و ساز و کارهای خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر این مراکز خدماتی به شهروندان، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

اخبار بازار – به گزارش اخبار بازار به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران این سازمان برگزار شده بود، بازدید از سازمان‌ها، شرکت‌ها و مناطق شهرداری تهران را از برنامه‌های سالانه این کمیسیون اعلام کرد و ضمن ابراز خوشحالی از حضور در سازمان مدیریت میادین گفت: از تلاش‌ها و زحمت‌های بی وقفه مدیران و کارکنان به ویژه مدیرعامل این سازمان تشکر می‌کنم.
زهرا صدر اعظم نوری افزود: مدیران و کارکنان سازمان مدیریت میادین در مقاطعی، فشار کاری بیشتر و زحمت زیادتری را متحمل می‌شوند که تلاش بیشتری را می‌طلبد تا بتوانند رضایت‌مندی شهروندان را جلب کنند و از جمله این مقاطع می‌توان به عرضه دام از طریق مراکز عرضه بهداشتی در عید قربان و تاسوعا و عاشورا اشاره کرد که با توجه به دریافت گوشت سالم با قیمت کمتر، مورد استقبال مردم است.

کمک اثرگذار سازمان مدیریت میادین به دولت در عرضه انواع محصولات

وی اظهار کرد: امسال عرضه دام در 24 جایگاه بهداشتی از سوی سازمان مدیریت میادین، کار خوب و با نظم و انضباطی بود که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و بازخورد خوبی داشت که جا دارد از دست اندرکاران این طرح به خصوص معاون خدمات شهری شهرداری تهران تشکر کنم.
صدر اعظم نوری تصریح کرد: خدمات میادین و بازارهای میوه و تره بار یک نوع خدمت روزانه مورد نیاز مردم است که علاوه بر میوه و تره بار، محصولات دیگر را به عنوان نیازهای جاری و مستمر مردم تأمین می‌کند و بنابراین، چگونگی ارائه محصولات، قیمت‌گذاری محصول و نحوه برخورد با مشتریان، می‌تواند در رضایت شهروندان اثر بگذارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: هنگام بروز معضلاتی در عرضه گوشت، مرغ، شکر و سایر محصولات، سازمان مدیریت میادین با 246 میدان و بازار میوه و تره بار، وسط میدان آمده است و با حضور بسیار اثرگذار، توانسته در کاهش مسائل و مشکلات و مدیریت امور به دولت کمک کند و البته دولت نیز از خدمات شهرداری تهران در این ارتباط ممنون بوده است.
صدر اعظم نوری افزود: مردم از خدمات سازمان مدیریت میادین منتفع می‌شوند و می‌توانند از میوه و تره بار گرفته تا گوشت و مرغ مورد نیاز خود را به قیمت به مراتب کمتر از سطح شهر از میادین و بازارهای میوه و تره بار تهیه کنند که اتفاقاً هدف مدیریت شهری نیز ارائه خدمات با کیفیت جهت زندگی بهتر در شهری برای همه شهروندان است که مصداق آن را در سازمان مدیریت میادین و خدمات این سازمان به همه اقشار شاهد هستیم.

تبلور خدمت‌رسانی مدیریت شهری در خدمات سازمان مدیریت میادین

وی اظهار کرد: ارتقای کیفیت زندگی شهری و لذت‌ بخش کردن زندگی در شهر و در مجموع، ایجاد رضایت‌مندی، سرزندگی، شادابی و خرسندی شهروندان در قالب خدماتی که به آنها ارائه می‌شود، تجلی پیدا می‌کند که بخشی از این مهم، در خدمات رسانی سازمان مدیریت میادین تبلور پیدا می‌کند و مسئولان این سازمان را ملزم می‌کند که همواره به کیفیت، توجه ویژه‌تری داشته باشند.
صدر اعظم نوری تصریح کرد: رویه مکان یابی بازارهای میوه و تره بار باید به گونه‌ای باشد که دسترسی به آنها برای عموم شهروندان مناسب باشد و بازارهای جدید به راحتی در دسترس اهالی محل باشند و این مهم در توسعه بازارهای محله‌ای می‌بایست دنبال شوند و شورای شهر هم در بودجه سالانه شهرداری تهران، گسترش بازارهای میوه و تره بار را مد نظر قرار می‌دهد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تاکید بر اینکه همه محلات به بازارهای میوه و تره بار نیاز دارند و احداث بازار جدید در محله‌های فاقد این امکان و توسعه بازارهای موجود در فضاهایی که این امکان را دارند از جمله مطالبات اهالی محلات مختلف شهر تهران است، خاطرنشان کرد: جانمایی بازارها چه از لحاظ دسترسی و چه از لحاظ خدمات جانبی، خیلی مهم است.