پراید ۴۰ میلیونی آرامش بازار را بهم زد؟

افزایش قیمت سکه و ارز درحالی امروز با شیب تند همراه شده که از چند روز قبل بازار خودرو با التهاب همراه بوده و رکورد پراید ۴۰ میلیونی موجب افزایش تنش های روانی در سایربازارها شده است.

موبنا – قیمت سکه و طلا و البته انواع ارز در بازار تهران با افزایش همراه شده است؛ سیر صعودی قیمت ها البته بعد از چند روز ثبات نسبی در بازار طلا و ارز آغاز شده است.
نکته جالب در اعلام قیمت های طلا و ارز این است که قیمت پراید هم در کنار قیمت طلا و ارز در محافل خبری اعلام می شود.
بازار متلاطم خودرو دیروز شاهد ثبت رکورد پراید ۴۰ میلیون تومانی بود؛ مشاهدات میدانی از بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت انواع خودرو مدت‌هاست که با شیب تندی در مسیر صعودی قرار گرفته و این روند باعث افزایش چشم گیر قیمت پراید هم شده است.
برخی از فعالان بازار می گویند: چند روزی بود که قیمت طلا و ارز با ثبات همراه بود ولی بار دیگر جریان روانی باعث افزایش قیمت ها شده است.
این افراد می گویند: بازار طلا و ارز بعد از اینکه قیمت خودرو گران تر شد بار دیگر تکانی خورد و در مسیر صعودی قرار گرفت.
محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در گفت وگو با تسنیم اعلام کرد که علت اصلی افزایش قیمت سکه و طلا در روز جاری فقط و فقط افزایش قیمت ارز بوده است.
وی با بیان اینکه خرید و فروش در بازار طلا و سکه مانند قبل است، تصریح کرد: از آنجایی که به ماه محرم نزدیک می شویم، معاملات کمتر شده است.
کشتی آرای تاکید کرد که سکه تمام بهار آزادی همچنان بیش از ۹۰۰ هزار تومان حباب دارد.
به گزارش تسنیم، هم اکنون هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۸۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته با رقم ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۱۰ هزار تومان رشد نسبت به روز یکشنبه به ارزش ۳ میلیون و ۴۶۶ هزار تومان داد و ستد شد.
از سویی دیگر، امروز در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی با ۱۰ هزار تومان افزایش در مدت مشابه یک میلیون و ۷۵۴ هزار تومان و هر قطعه ربع بهار آزادی نیز با ۲۰ هزار تومان رشد به ارزش ۹۲۳ هزار تومان معامله شد.
بر اساس این گزارش، هر قطعه سکه گرمی نیز بدون تغییر نسبت به یکشنبه به قیمت ۵۰۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۵ هزار تومان رشد به ارزش ۲۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته شد.

 منبع: تسنیم