توسل فیس بوک به روشی عجیب برای جذب کاربر

این روزها که فیس بوک به علت بی احترامی به حریم شخصی کاربران با ریزش مخاطب مواجه شده، چاره‌ای جز توسل به روش های عجیب و غریب برای افزایش کاربران ندارد.

موبنا – شما می‌توانید در فیس بوک با افراد ناشناسی که هیچ اطلاعاتی در موردشان ندارید، در ارتباط باشید و حالا فیس بوک قصد دارد از این قابلیت به شکل گسترده تری استفاده کند.
این شبکه اجتماعی در حال بررسی قابلیتی است که چیزهای مشترک نامیده می شود و بر مبنای آن مجموعه‌ای از اشتراکات هر کاربر با افرادی که با آنها دوست نیست به نمایش گذاشته می‌شود.

photo 2018 08 27 11 24 04

سخنگوی فیس بوک آزمایش این قابلیت را تایید کرده و می گوید به عنوان مثال از این طریق مطلع خواهید شد که فردی غریبه در همان روزهایی که شما به دانشگاهی خاص می روید در آن دانشگاه کلاس دارد. همچنین اگر فردی غریبه در نزدیکی محل سکونت یک کاربر زندگی کند، این موضوع به اطلاع وی رسانده می شود.
برخی کاربران و کارشناسان نسبت به افزوده شدن چنین قابلیتی به فیس بوک اظهار نارضایتی کرده و می گویند این امر می‌تواند باز هم حریم شخصی و امنیت کاربران را به خطر بیندازد و لذا آنها باید قادر باشند تا قابلیت مذکور را از دسترس خارج کنند. هنوز مشخص نیست قابلیت یادشده چه زمانی برای همه کاربران فعال می شود.

 منبع: فارس