بهترین تصاویر فضایی منتشر شد (+عکس)

هفته گذشته تصاویر جالبی از رویدادهای فضایی مختلف از خروج ذرات باردار در ماه تا سلفی لندر اینسایت و تایفون سولیک منتشر شده است.

موبنا – در هفته گذشته عکس های مختلفی از رویدادهای فضایی منتشر شده که توجه افراد و کارشناسان را به خود جلب کرده است. برخی از آنها را در اینجا می بینید:

 خروج ذرات باردار از خورشید

 ذرات حاوی بار الکتریکی در این تصویر از خورشید خارج می شوند. ماهواره رصد خورشید، خروج ذرات را در ۱۳آگوست رصد کرد.

2876355

کهکشان راه شیری و همسایگانش

این قوس رنگانگ از منحنی کهکشان راه شیری در رصدخانه لاسیلا در صحرای آتاکامای شیلی ثبت شده است. زیر این قوس ابرهای مگالانیک، دو کهکشان همسایه کوتوله کهکشان راه شیری هستد. در سمت راست تصویر نیز مشتری دیده می شود.

2876357

جزیره های آتشفشانی غرق شده میان ابرها

مجمع الجزایر آتشفشانی کوری در شمال شرق ژاپن قرار دارند. در تصویر این جزایر از میان لایه هایی از ابر بیرون زده اند. الکساندر گرست فضانورد اروپایی حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی این تصویر را ثبت کرده است.

2876354

 خورشید در حال انفجار

این تصویر نشان می دهد خورشید به طور مدام در حال انفجار است و واکنش های هسته ای در این ستاره با دمای ۱۵ میلیون درجه سانتیگراد اتفاق می افتد. به همین دلیل پلاسماهای مذاب منتشر می شوند.

2869761

لندر «مارس اینسایت» از خود سلفی می گیرد

جدیدترین فضاپیمای ناسا که قرار است که به مریخ برود، اکنون به میانه راه خود رسیده است. درهمین راستا این فضاپیما یک تصویر سلفی از خود ثبت کرده است.

2876358

وجود آب در ماه

محققان در گزارشی جدید وجود مواد یخ زده روی سطح ماه و اطراف قطب های شمال و جنوب آن را تایید کردند.

2876359

 تصویری از تندباد سولیک از فضا

ریکی آرنولد فضانورد ناسا چشم اندازی جالب از تندباد سولیک در جنوب ژاپن ثبت کرده است.

2876353

 منبع: مهر