رادار نفوذگر در زمین مانع تصادف خودروهای خودران می‌شود (+فیلم)

خودروهای خودران برای طی کردن مسیر صحیح و جلوگیری از برخورد با موانع خطرناک و همین طور حفظ ایمنی در آب و هوای نامناسب نیازمند استفاده از رادارهای قدرتمند و دقیق هستند.

موبنا – با توجه به همین نیاز شرکت آمریکایی وب سنس از تولید رادار نفوذگر به زمین خبر داده که می تواند با بررسی دقیق جاده و حتی وضعیت زیرسطح یک جاده بهترین مسیر را برای حرکت خودروهای خودران پیشنهاد دهد و مانع از سر خوردن اتومبیل یا برخورد آن با موانع مختلف شود.

الگوریتم های مورد استفاده در این رادار می توانند یک تصویر ۵ بعدی از فضای اطراف ترسیم کنند، و با استفاده از حسگرهای خود محدودیت های موجود در محیط اطراف را شناسایی و به سیستم های کنترل و هدایت خودرو اطلاع دهند.

رادار یادشده در زمان بارش برف و باران، مه آلود شدن هوا و حتی در صورت وجود گرد و خاک هم به خوبی عمل می کند و در شرایطی که حسگرهای تولیدات مشابه از کار می افتند نیز قادر به فعالیت است.

این رادار که WaveSense GPR نام دارد، فعلا به طور آزمایشی در حال تست بر روی برخی خودروهای خودران است و کارآیی خود را در صورت حرکت با سرعت حداکثر ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به اثبات رسانده است. این رادار که با بودجه ۳ میلیون دلاری تولید شده می تواند کاربردهای نظامی نیز پیدا کند.

 منبع: فارس