تانک‌های هوشمند هم از راه رسیدند (+فیلم)

وزارت دفاع رژیم صهیونیستی از تولید تانک های هوشمند مرکاوا به نام Merkava Mk 4 خبر داده که از هوش مصنوعی بالایی برای شناسایی اهداف دشمنو مقابله با آنها برخوردارند.

موبنا – وزارت دفاع رژیم صهیونیستی از تولید تانک های هوشمند مرکاوا به نام Merkava Mk 4 خبر داده که از هوش مصنوعی بالایی برای شناسایی اهداف دشمنو مقابله با آنها برخوردارند.
این اولین بار در جهان است که تانکی با این ویژگی ها و مجهز به حسگرهای هوش مصنوعی تولید و ساخته می شود و می تواند در پیشبرد ماموریت های تهاجمی به سربازان و نیروهای پیاده کمک کند.

رژیم صهیونیستی اولین بار در سال ۱۹۷۸ تانک مرکاوا را تولید و عرضه کرد و آن را به تجهیزات زرهی قدرتمندی برای حفاظت مجهز کرد. با حذف توپ شلیک این تانک می توان آن را به یک نفربر زرهی سریع نیز مبدل کرد و این هم از قابلیت های خاص تانک یادشده می باشد.
Merkava Mk 4 که قرار است از سال ۲۰۲۰ به طور آزمایشی مورد استفاده قرار بگیرد تا ۳۰ درصد از توان عملیاتی بیشتری برخوردار است و می تواند با سرعت و دقت بیشتری اهداف عملیاتی را شناسایی کرده و مورد حمله قرار دهد. رایانه های این تانک می توانند داده های جمع آوری شده را با خدمه و دیگر تانک های در حال فعالیت به اشتراک بگذارند.
این تانک مجهز به کلاهخودهای واقعیت مجازی است که دید ۳۶۰ درجه سربازان از محیط اطراف را ممکن می کند. لذا میتوان از این تانک برای پیشبرد اهداف آموزشی نیز استفاده کرد.

 منبع: فارس