برنامه اسیستنت گوگل با پیام های اندروید سازگار می شود

در روزهای اخیر شایعات فراوانی در مورد احتمال بازنشسته شدن برنامه گپ چندرسانه ای الو شنیده می شود و برخی اقدامات گوگل نیز به این شایعات دامن می زند.

موبنا – گوگل در هفته های اخیر امکانات تازه ای را به برخی برنامه های خود افزوده و علاوه بر این در حال همگام سازی برنامه گوگل اسیستنت و بخش پیام‌های اندروید است.

البته این همگام‌سازی هنوز در مراحل اولیه است و به نظر می‌رسد پس از پشت‌سر گذارده شدن مرحله آزمایشی بر تعداد و میزان خدمات در دسترس از این طریق افزوده شود.

در حال حاضر این خدمات به طور آزمایشی در دسترس برخی توسعه دهندگان گوگل قرار گرفته و به عنوان مثال وقتی در بخش پیام های گوگل کاربران در مورد وضعیت آب و هوا بحث کنند، گوگل اسیستنت اطلاعاتی در مورد وضعیت آب و هوای منطقه اطراف ارائه می‌دهد و اگر در مورد برنامه‌های صرف شام صحبت شود، گوگل اسیستنت از طریق بخش پیامک‌های اندروید فهرستی از رستوران های نزدیک را به کاربران پیشنهاد می دهد.

این خدمات هنوز به طور صوتی در دسترس نیست وقابلیت تعامل صوتی در این بخش فعال نشده است، اما انتظار می‌رود در آینده بتوان با صدور فرامین صوتی در بخش پیام‌های اندروید به چنین خدمات و اطلاعاتی دسترسی پیدا کرد.

 منبع: فارس