مشارکت ۵۳ هزار و ۴۵۰ میلیون ریالی بانک ملی در طرح‌های عام‌المنفعه

بانک ملی ایران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و گسترش مشارکت خود در طرح‌های عام‌المنفعه ۵۳ هزار و ۴۵۰ میلیون ریال در امور آموزشی، بهداشتی و… مشارکت مالی داشته است.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک با حدود ۹۰ سال سابقه‏، صرف نظر از رسالت اقتصادی خود همواره نگاهی جدا از یک بنگاه اقتصادی به جامعه داشته است و سعی کرده تا در شرایط مختلف، حضور خود در کنار اقشار مختلف را حفظ کند.
بدین ترتیب طی یک سال گذشته در ۴۱ طرح عام النفعه مشارکت داشته که بیشتر این طرح ها شامل ساخت، تعمیر و تجهیز مدارس در مناطق محروم و دورافتاده بوده است.
بانک ملی ایران طی مدت مذکور، در ۲۹ طرح مدرسه سازی به ارزش ۳۹ هزار میلیون ریال مشارکت کرده است.
همچنین چهار هزار میلیون ریال نیز به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ناشی از دیه تعلق گرفته است.
ساخت مصلی، نمازخانه و طرح های عمرانی بین راهی، کتابخانه و امور آموزشی از دیگر بخش هایی است که این بانک در آن مشارکت کرده و در سال ۹۶ بالغ بر دو هزار و ۵۰ میلیون ریال تخصیص داده است.
بانک ملی ایران علاوه بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت قرض‌الحسنه نظیر ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان، دانشجویی، ودیعه مسکن، رفع احتیاجات ضروری، کارگشایی و … به متقاضیان از محل جذب سپرده‌های پس‌انداز مردم، درصدی از این منابع را نیز بر اساس قانون و به نیابت از سپرده گذاران برای امور عام‌المنفعه و خیر تخصیص می‌دهد.