ربات پوشیدنی منحصر به فرد ال‌جی را ببینید (+تصاویر)

شرکت ال.جی قصد دارد تا هفته آینده در نمایشگاه "ایفا"(IFA) در برلین، از یک اسکلت خارجی پوشیدنی منحصربفرد رونمایی کند.

موبنا – شرکت ال.جی قصد دارد تا هفته آینده در نمایشگاه “ایفا” از اسکلت خارجی پوشیدنی خود به نام “CLOi SuitBot” که برای کمک به افراد بخش باربری طراحی شده است، رونمایی کند.

نمایشگاه ایفا یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های صنعتی در آلمان است. نمایشگاه ایفا یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های الکترونیک و لوازم خانگی است که از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۳۹ هر ساله برگزار می‌شد اما این نمایشگاه از سال ۱۹۵۰ طوری برنامه‌ریزی شد که هر دوسال یک بار برگزار شود و این روند تا سال ۲۰۰۵ نیز ادامه داشت اما از سپتامبر همان سال به روند سابق برگشت و اکنون این نمایشگاه هر سال در برلین آلمان برگزار می‌شود.
lg suitbot 2
سال گذشته، این شرکت ربات‌هایی که به منظور کمک به افراد در خانه و مکان‌های عمومی مانند فرودگاه طراحی شده بود، رونمایی کرد. امسال نیز این شرکت با توسعه ربات موسوم به CLOi SuitBot در خط تولید توسعه ربات” CLOi” خود، قدم بزرگی در کمک به افراد مشغول در قسمت باربری هتل‌ها و سوپرمارکت‌ها کرده است.
lg suitbot 1
ربات پوشیدنی مذکور شامل یک جفت پای رباتیک است که کاربر می‌تواند با پوشیدن آن آسان‌تر بایستد، راه برود و کار کند. هدف از توسعه این اسکلت خارجی کاهش فشار فیزیکی وارده بر افرادی که در تمام طول روز در محل کار ایستاده در حال کار کردن هستند، بوده است.

این ربات دارای کفش‌های صندل مانند است تا کاربر بتواند به راحتی بر روی پای خود بایستد و حرکت کند.
LG CLOi SuitBot Seated
به گفته شرکت ال‌جی، این ربات، منحصربه فرد و راحت است و دارای ساختاری است که سبب چرخش آسان آن می‌شود.

ال‌جی تاکنون جزییات بیشتری در رابطه با این عملکرد و قیمت این ربات منتشر نکرده است و قصد دارد تا تمام اطلاعات مربوط به این ربات را هفته آینده در نمایشگاه اعلام کند.

 منبع: ایسنا