دام سیاه دزد حرفه‌ای برای دختران جوان

پسر جوان پس از دوستی با دختران جوان در نخستین قرار ملاقات کیف قربانیان خود را سرقت می‌کرد. متهم در آخرین اقدام شیطانی ، دختری را پس از ربودن مورد آزار و اذیت قرار ‌داد.

هفته گذشته دختر جوانی با حضور در پلیس آگاهی شهریار در غرب استان تهران، از پسر جوانی به اتهام سرقت اموالش و آزار و اذیت شکایت کرد.

دختر جوان در شکایتش گفت: 4 روز پیش زمانی که برای خرید به یکی از محل های نزدیک خانه مان در شهرستان کرج رفته بودم با پسر جوانی به نام اشکان آشنا شدم. او شماره تلفن همراهش را به من داد و خواست با هم دوست شویم. ابتدا قبول نکردم اما زمانی که اصرارهای او را دیدم قبول کردم و ارتباطمان شروع شد.

وی ادامه داد: اشکان در سومین روز آشنایی مان از من خواست برای تفریح به پارک برویم تا بیشتر درباره آینده مشترکمان صحبت کنیم. سوار خودروی او شدم که در میان راه تغییر مسیر داد و به سمت شهریار حرکت کرد. به او اعتراض کردم، اما با تهدید مرا به خانه ای برد و مورد آزار و اذیت قرار داد. او سپس تهدید کرد اگر شکایت کنم عکس هایی که از من گرفته را در شهر پخش می کند.

وی ادامه داد: پسر شیطان صفت سپس در مقابل مغازه ای توقف کرد و از من خواست برای او آب معدنی بخرم. من هم از ترس جانم قبول کردم، اما بعد از بیرون آمدن از مغازه متوجه شدم که او با سرقت کیفم که حاوی 8 میلیون پول و طلا بود از محل متواری شده است. بسختی خود را به خانه رسانده و موضوع را به خانواده ام گفتم، بعد هم همراه آنها به پلیس آگاهی آمده و به طرح شکایت پرداختیم.

همزمان با شروع تحقیقات ماموران خانه متهم را شناسایی کردند و برای دستگیری وی وارد عمل شدند، اما معلوم شد او پیش از حضور پلیس آنجا را ترک کرده و به مکان نامعلومی رفته است. در ادامه جستجو های پلیسی معلوم شد وی در خانه ای درشهرستان قدس مخفی شده است بنابراین به آنجا اعزام شده و چهارشنبه گذشته موفق به دستگیری وی شدند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و اظهارات متناقضی را بیان کرد اما در مواجهه حضوری با شاکی به داستانسرایی پرداخت وگفت: من با دختر جوان دوست بودم اما وی را مورد آزار و اذیت قرار ندادم. زمانی که او سراسیمه ازخودرویم فرارکرد،کیفش را جا گذاشت. آن را به خانه ام بردم تا روز بعد به او پس دهم که متوجه شدم دوست معتادم شبانه به خانه ام آمده و کیف شاکی را سرقت کرده است.

در حالی که پسر جوان سرقت و آزار و اذیت دختر جوان را انکار می کرد، دو دختر جوان دیگر هم با حضور در پلیس آگاهی از متهم به اتهام سرقت اموالشان شکایت کردند.

در تحقیق از این دو مالباخته نیز معلوم شد، آنها پس از دوستی خیابانی با متهم، همراه او به گردش رفته اند که شاکی در یک فرصت به بهانه خرید دختران را از ماشین پیاده کرده و با سرقت کیف دختران از محل فرار کرده بود.

در حال حاضر تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد. این در حالی است که احتمال می رود تعداد قربانیان افزایش پیدا کند.

هشدار به جوانان

قاضی اسماعیل برجسته، بازپرس شعبه یک دادسرای شهریار در این باره می گوید: روابط پنهانی پسران و دختران ازموضوعات قابل بحث و بررسی از سوی کارشناسان و از معضلات مهم جامعه است. متاسفانه برخی جرایم از جمله قتل، آدم ربایی، اخاذی و تجاوز به عنف در این شرایط به راحتی شکل می گیرد. در ظاهر رابطه پنهانی میان دختر و پسر که اغلب با عشق های دروغین خیابانی شروع می شود و ناشی از احساسات زودگذر است، شاید موضوع ساده ای به نظر بیاید، اما آمار جرایم در این شرایط موضوعی جدی و قابل بحث است. دختران در این شرایط از آسیب پذیری فراوانی برخوردارند.

امروزه آشنایی دختران و پسران از چت های اینترنتی، میهمانی های خصوصی، پارک، خیابان، مراکز آموزشی و اماکن مشابه آغاز شده و پدر و مادر با نادیده گرفتن یا بی توجهی به موضوع، در نهایت مقابل عمل انجام شده ای قرار می گیرند که در بهترین حالت آن، به ازدواج اجباری فرزندشان با فردی فاقد شرایط لازم رضایت می دهند.

نوجوانان و جوانان نباید به اشخاص غریبه اعتماد بی جا کنند و در ذهن خود دوستی های خیابانی را زمینه ای برای تشکیل خانواده بدانند. اگر جوانی قصد ازدواج دارد و در پی تشکیل خانواده است، پنهانکاری بی معناست. اگر هر گونه رابطه ای و تداوم آن زیر نظر خانواده ها و با کسب مشاوره از افراد ذی صلاح انجام شود، تبعات ناخوشایند آن برطرف خواهد شد. موضوع ازدواج و آشنایی قبل از آن ترفند مجرمان برای فریب دختران جوان است و اگر پسری چنین قصدی داشته باشد هیچ گاه مخفی کاری نمی کند.