دیتاسنتر گیلان تا ۳ ماه دیگر راه اندازی می شود

در راستای اجرایی کردن مقدمات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، دیتاسنتر استانی در استان گیلان تا ۳ ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیروس رضایتی – مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه این استان در راستای دولت الکترونیک، مقدمات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را اجرایی کرده است گفت: در راستای اجرای پروژه های مربوط به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، مرکز داده استان گیلان تا سه ماه دیگر افتتاح می شود.

وی ارائه خدمات امن در فضای مجازی به دستگاهای دولتی را از اهداف راه اندازی این دیتاسنتر عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این دیتاسنتر، میزبانی تمام دستگاههای دولتی در داخل استان صورت خواهد گرفت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان از برگزاری جلسات مداوم و مستمر کارگروه دولت الکترونیک با استانداری و سازمان های دولتی استان گیلان در جهت استقرار دولت الکترونیکی خبر داد و گفت: دستگاههای دولتی استان ملزم هستند تا حتی المقدور خدمات خود را از طریق الکترونیکی به مردم ارائه دهند.

رضایتی همکاری با فعالان بخش خصوصی و دانشگاهیان حوزه ICT را یکی از برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان عنوان کرد و گفت: تلاش می شود در راستای اهداف وزارت ارتباطات بیشترین همکاری را با بخش خصوصی و متخصصان دانشگاهی در راستای توسعه ICT در استان گیلان داشته باشیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین اجرای پایلوت ISMS (مدیریت امنیت شبکه)  را با همکاری شرکت های مشاوره از اقدامات این اداره کل در استان گیلان خواند.

وی از تلاش برای گسترش شبکه انتقال فیبرنوری در استان خبر داد و گفت: به منظور راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و توسعه شبکه انتقال فیبرنوری با کمک شهرداریهای استان و اپراتور چهارم شبکه فیبرنوری گسترش می یابد.

رضایتی گفت: تا پایان امسال تلاش می شود تمام استان گیلان به اینترنت پرسرعت مجهز شوند.

منبع: مهر