آقایان بیشتر از خانم‌ها به کلمه password علاقمندند

مردان ۲.۸ بیشتر از زنان تمایل دارند کلمه password که معنی آن به فارسی «رمز عبور» می‌شود را برای حساب کاربری خود استفاده کنند و به عبارت دیگر، آقایان تمایل زیادی دارند برای رمز عبور خود کلمه «رمز عبور» را به کار ببرند.

موبنا – بررسی‌های امنیتی مستمری که توسط مراکز مختلف به انجام می‌رسد نشان می‌دهد که بر خلاف هشدارهای منتشر شده از سوی کارشناسان، عادت‌های کاربران جهانی برای انتخاب رمز عبور مناسب همچنان رو به وخامت است و مردم توجه چندانی به انتخاب رمز عبور مناسب ندارند. مشاهده فهرست مرسوم‌ترین رمزهای عبور در سال ۲۰۱۶ میلادی نشان می‌دهد که مردم جهان عبارت «۱۲۳۴۵۶» را بیشتر از هر کلمه و عبارت دیگر برای رمزهای عبور خود انتخاب کرده‌اند و در این میان «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» با فاصله کمی بعد از آن قرار داشته است.

این ماجرا همچنان ادامه دارد و مرکز «ای‌پی‌سی گروپ» به تازگی یک مطالعه جدید را به انجام رسانده است تا نشان دهد در سال ۲۰۱۷ میلادی هم مردم هنوز به این مسئله توجه کافی ندارند تا رمز عبور مناسب انتخاب کنند. بیشتر از ۳۷ درصد ۶۰۰ نفری که در این بررسی حضور داشتند اعلام کردند که رمز عبور در حساب‌های کاربری را تنها زمانی عوض می‌کنند که سایت اینترنتی مربوطه از آنها چنین درخواستی داشته باشد.

password 2

در این بررسی که ماه گذشته انجام شد ۱۱ درصد مردم اعلام کردند که دستکم برای هفت سال گذشته از یک رمز عبور برای حساب کاربری خود استفاده کرده‌اند و آن را تغییر نداده‌اند.

این نظرسنجی نتایج جالب دیگری را هم در پی داشت. به عنوان مثال مشخص شد مردان ۲.۸ بیشتر از زنان تمایل دارند کلمه password که معنی آن به فارسی «رمز عبور» می‌شود را برای حساب کاربری خود استفاده کنند و به عبارت دیگر، آقایان تمایل زیادی دارند برای رمز عبور خود کلمه «رمز عبور» را به کار ببرند.

در مقابل خانم‌ها رفتار متفاوتی نشان می‌دهند و این طور که کارشناسان اعلام کردند میزان تمایل زن‌ها برای استفاده از نام همسر خود به عنوان رمز عبور ۱.۳ برابر بیشتر از مردان است. در این بررسی ۲۲ درصد کاربران اعتراف کردند از یک رمز عبور برای حساب‌های کاربری مختلف در سایت‌های مختلف استفاده می‌کنند و این در حالی بود که ۴۴ درصد آنها اعلام کردند در سال‌های گذشته آن را تغییر نداده‌اند.