همگامی با فناوری‌های نوین بانکی در گرو توجه به پژوهش

پژوهشگر برتر ششمین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک گفت: تغییرات فناوری‌های نوین در حوزه بانکی بسیار سریع اتفاق می‌افتد و همگامی با این پیشرفت‌ها در گرو بها دادن به امر پژوهش است.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، مسعود ساعی درباره اهمیت پژوهش و نقش آن در پویایی نظام بانکی با بیان اینکه پژوهش پیشران توسعه هر نظام و جامعه‌ای است، اظهارداشت: نظام بانکی هم به عنوان یک مجموعه پیوسته قطعا بدون پژوهش نمی‌تواند به حیات و پویایی خود ادامه دهد.
وی افزود: سرعت تغییرات در نظام‌های اقتصادی بسیار بالاست، در این میان مجموعه‌ای موفق خواهد بود که به دنبال ایده‌های جدید باشد و رسیدن به ایده‌های جدید جز با پژوهش و ارتقای دانش و سطح معرفت بانکی میسر نخواهد بود.
این پژوهشگر برتر ادامه داد: تغییرات در فناوری‌های نوین بسیار سریع است و متاسفانه نظام بانکی ما نتوانسته خود را با این تغییرات وفق دهد و مهم‌ترین دلیل آن این است که به امر پژوهش به طور جدی پرداخته نشده و در حاشیه قرار گرفته است.
رییس اداره تحقیقات و برنامه‌ریزی پست بانک افزود: دلیل دیگر این است که در نظام بانکی مسائل حاشیه‌ای زیاد شده و پرداختن به این مسائل رسیدگی به مسائل مهم‌تر را کمرنگ تر کرده است و باعث شده حرکت بانک‌ها متناسب با سرعت تغییرات در فناوری‌های نوین نباشد.
ساعی با اشاره به برگزاری مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر حوزه پول و بانک در هفته پژوهش، خاطرنشان کرد: برگزاری این نوع مراسم حرکت خوبی برای تقدیر و معرفی پژوهشگران و ایده‌های برتر است و بسیار اثربخش و دلگرم‌کننده خواهد بود.
گفتنی است، هفتمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در حوزه پول و بانک روز سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ در سالن اجتماعات بانک مرکزی برگزار و از آثار منتخب حوزه پول و بانک و پژوهشگران برتر نظام بانکی تقدیر خواهد شد.