سلفی های متفاوت با دو دوربین و یک فلاش سلفی اختصاصی در HUAWEI Mate 10 lite

تا به حال تلاش کرده اید در محیط هایی کم نور در روزهای ابری، شب ها و . . . سلفی بگیرید؟

موبنا – در عکاسی برای کیفیت مناسب تصاویر به نور کافی نیاز است و در هنگامی که این نور وجود ندارد قابلیت های دوربین گوشی هوشمند شماست که باید شما را یاری دهد. به خصوص برای علاقمندان سلفی نباید هیچ محدودیتی وجود داشته باشد چراکه آنها علاقمند به عکس گرفتن در لحظه هستند و لزوماً نمی توانند منتظر نور کافی برای عکاسی باشند! عکاسی در محیط های کاملاً تاریک هم که برای علاقمندان به سلفی تقریباً غیر ممکن است. البته هواوی با گوشی HUAWEI Mate 10 lite این مشکل را حل کرده است.

فلاش سلفی هوشمند، پایانی بر مشکلات سلفی در نور کم!

PR content Lite Selfie features 2

Mate 10 lite به یک فلاش حرفه ای سلفی یا Smart Toning Flash در بالای مانیتور، کنار دوربین های سلفی دوگانه خود مجهز شده است. این فلاش از فیلتری بهره می برد که موجب نرم تر شدن نور برای عکس های سلفی می شود. این فیلتر به این دلیل تعبیه شده چون فاصله فلاش تا سوژه در سلفی بسیار کم است پس در هنگام فلاش زدن، نور شدید موجب بسته شدن چشم سوژه ها می شود که با این فیلتر و نور ملایم البته مناسبی که از آنها خارج می شود محیط نور مناسب دریافت می کند و درعین حال همه چیز طبیعی به نظر می رسد. با این وجود دیگر با Mate 10 lite هیچ محدودیتی برای گرفتن سلفی در محیط های کم نور و حتی کاملاً تاریک نیز وجود ندارد.

دوربین سلفی با لنز دوگانه، استودیو سلفی همراه!
هوآوی برای اولین بار در Mate 10 lite از دوربین سلفی با لنز دوگانه بهره جسته که یک لنز ۱۳ مگاپیکسلی و یک لنز دو مگاپیکسلی در نظر گرفته شده است. در این دوربین سلفی، یک لنز تصویر اصلی ثبت می کند و لنز دیگر با سنجش عمق میدان امکان تاکید روی سوژه با محو کردن پس زمینه در حالت بوکه را فراهم می آورد. با حالت بوکه و ایجاد تمرکز تصویری روی سوژه اصلی سلفی ها بسیار زیباتر خواهند شد. حتی شما در این بخش می تواند میزان محو شدن پس زمینه تصویر را در سطوح مختلف تعیین کنید. حالت بوکه با دو دوربین از دقت بالاتری برخوردار شده و کیفیت تصاویر با لنز تشخصی عمق میدان به خصوص در حالت بوکه به خوبی برای دوستداران سلفی راضی کننده خواهد بود چراکه مرزهای پس زمینه و سوژه های اصلی هوشمندانه تر و کم خطا تر تشخیص داده می شوند.


Single-camera bokeh

Single-camera bokeh


Dual-camera bokeh

Dual-camera bokeh

(By HUAWEI Mate 10 lite)


تجربه عکاسی هوشمند
در این گوشی در بخش عکاسی سلفی از نسخه ۴.۰ حالت Beauty بهره گیری شده است که علاوه بر زیباسازی تصاویر حتی می تواند جنسیت سوژه ها تشخیص داده و بسته به مرد یا زن بودن سوژه تنظیمات زیباسازی لازم را به آنها تخصیص دهد. به علاوه این امکان زیباسازی در هنگام فیلمبرداری هم پیش بینی شده است. در این گوشی ۱۸ حالت افکت های خنده دار هم برای سلفی های مهیج در نظر گرفته شده است.
اول عکس بگیرید، بعداً فوکوس کنید
با وجود دو دوربین در Mate 10 lite اطلاعات و جزئیات کافی برای هر تصویر در گوشی ذخیره می شود به همین دلیل حتی پس از عکاسی هم می توانید نقطه فوکوس را تغییر دهید.