نکته : برای مشاهده وضعیت آب و هوا در شهر محل اقامت خود، کافی است دکمه مکانیابی را در سربرگ اپلیکیشن فوق لمس کنید.

با وجود هواسنج، وضعیت بد آب و هوا هیچوقت غافلگیرتان نخواهد کرد.

 

هر آنچه باید از وضعیت آب و هوا بدانید

بعد از اینکه مکانیابی را انجام دادید، هواسنج اطلاعات آب و هوایی مربوط به همان روز را در صفحه اصلی خود به شما نشان میدهد:

 • دمای هوا و وضعیت جو (صاف، ابری، بارانی و…)
 • سرعت وزش باد
 • فشار هوا
 • درصد رطوبت
 • زمان طلوع و غروب خورشید

 

علاوه بر مواردی که نام بردیم، میتوانید حداقل و حداکثر دمای هوا و همچنین وضعیت جو در ۲ روز آینده را ببینید. قسمت پایین صفحه نیز مربوط به نمایش دمای هوا و اوضاع جو در ۲۴ ساعت آینده میشود که به بازه های ۳ ساعتی (از ۳۰ دقیقه بامداد امروز تا ۳۰ دقیقه بامداد فردا) تقسیم شده است. نکته جالب دیگری که باید به آن اشاره کنیم، تغییر ظاهر صفحه بر اساس وضعیت هوا و ساعات شبانه روز میباشد.

 

نکته : همانطور که گفتیم برای اطلاع از آخرین وضعیت آب و هوا، باید اطلاعات برنامه را با لمس دکمه موجود در سربرگ، بروزرسانی کنید. تاریخ و ساعت آخرین بروزرسانی نیز در صفحه نشان داده میشود.

 

اطلاع از وضعیت لحظه ای آب و هوا

 

از اوضاع آب و هوا در آینده اطلاع پیدا کنید

علاوه بر اطلاع از وضعیت لحظه ای آب و هوا، شما میتوانید پیش بینی وضعیت آب و هوا را نیز با استفاده از هواسنج انجام دهید. برای این کار باید بر روی قسمت “۲۴ ساعت آینده” در پایین صفحه اصلی برنامه اشاره کنید. حالا صفحه ای باز میشود که دارای دو بخش زیر است:

فردا : در این قسمت، اطلاعاتی مثل دمای هوا، وضعیت جو، درصد رطوبت، فشار هوا و سرعت وزش باد، برای هر سه ساعت از زمان روز در تاریخ فردا به نمایش درمی آید.

۱۴ روز آینده : وقتی قصد سفر داشته باشید، به احتمال زیاد میخواهید که از وضعیت آب و هوا در چند روز آینده مطلع شوید. در این بخش میتوانید تا دو هفته دیگر، اطلاعات آب و هوایی لازم را مشاهده کنید.

 

نکته : با بروزرسانی اطلاعات در صفحه اصلی، ممکن است مقادیر مربوط به پیش بینی وضعیت آب و هوا نیز در ساعت ها و روزهای آینده تغییر کند.

 

در هر جای ایران از وضعیت آب و هوا باخبر شوید

یکی از ویژگی های مثبت هواسنج، امکان دریافت اطلاعات آب و هوایی همه استان ها و شهرهای کشور میباشد. کافی است به منوی کناری بروید و گزینه جستجوی شهر را انتخاب کنید. در این صفحه، لیستی از همه شهرهای ایران به ترتیب حروف الفبا وجود دارد. همچنین یک ابزار جستجوی متنی و صوتی به چشم میخورد که میتوانید از آن برای پیدا کردن شهر موردنظر کمک بگیرید.

 

نکته : وضعیت آب و هوای روزهای آینده، مکان یابی خودکار و تنظیمات از دیگر گزینه های منوی کناری برنامه فوق هستند.

 

بخش تنظیمات و ویجت های برنامه

اگر میخواهید مقادیر مختلف مثل دما، فشار هوا و سرعت وزش باد را با واحدهای اندازه گیری دیگر ببینید، باید به قسمت تنظیمات هواسنج بروید. در این بخش، گزینه های دیگری مثل وقفه زمانی برای بروزرسانی خودکار اطلاعات در ویجت و غیرفعال کردن نمایش تبلیغات وجود دارد. بد نیست بدانید که این اپلیکیشن دارای دو ابزارک (ویجت) میباشد که میتوانید آنها را در صفحه اصلی گوشی فعال کنید.

 

نکته : یکی از ویجت های برنامه اطلاعات آب و هوا را به صورت کامل نشان میدهد و در یکی از آنها، فقط دمای هوا و وضعیت جو به همراه تاریخ نشان داده میشود.

 

وضعیت آب و هوای همه شهرها

 

نکاتی درباره رابط کاربری برنامه

ظاهر کاربرپسند و قالب گرافیکی یکپارچه، از ویژگی های مثبت هواسنج به شمار می آیند. استفاده از رنگبندی زنده و هماهنگ در کنار آیکن های یکدست و زیبا، جذابیت خاصی به محیط این برنامه بخشیده است. علاوه بر این، جابجایی بین بخش های مختلف با سرعت بالا و بدون پیچیدگی انجام میگیرد و استفاده از امکانات موجود نیز راحت میباشد. در کل مشکل خاصی در رابط و تجربه کاربری اپلیکیشن فوق وجود ندارد.

 

اگر به دنبال یک ابزار هواشناسی سبک، کم حجم و با دقت برای گوشی خود هستید، پیشنهاد ما هواسنج است. شما میتوانید این برنامه اندرویدی را به صورت رایگان از کافه بازار دریافت نموده و بدون پرداخت هزینه از آن استفاده کنید.

پیش بینی وضعیت آب و هوا

قابلیت ها و نقاط قوت برنامه

 • عملکرد صحیح و بدون خطا در همه بخش ها
 • ارائه اطلاعات دقیق
 • پوشش همه شهرهای ایران
 • امکانات جانبی مفید
 • گرافیک زیبا و رابط کاربری روان
نقاط ضعف برنامه

 • کمبود برخی از امکانات و اطلاعات هواشناسی