مدیر بازاریابی اپل: «آیفون ایکس» پیچیده‌ترین فناوری در جهان است

با توجه به تمام قطعات به کار گرفته شده، این محصول یکی از پیچیده‌ترین فناوری‌های جهان محسوب می‌شود که بخش‌های مختلف آن به این صورت فشرده در کنار یکدیگر جاسازی شده‌اند.

موبنا – اگرچه اپل تلاش‌های فراوانی در این زمینه انجام داد، ولی باید اعتراف کرد «آیفون ایکس» جذاب‌ترین و بحث‌ برانگیزترین گوشی هوشمند جهان محسوب نمی‌شود و رقبای آن هرکدام با قابلیت‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته‌اند. مهم‌ترین نکته‌ای که در «آیفون ایکس» توجه هر کاربری را به خود جلب می‌کند طراحی متفاوت بدنه و نمایشگر یکپارچه با قاب باریک اطراف آن است. این طراحی باعث شد برخی اپلیکیشن‌ها سازگاری کامل با دستگاه نداشته باشند و البته برخی دیگر از کاربران به خوبی از آن استقبال کردند.

در این میان «گرِگ جازویاک» مدیر بازاریابی دستگاه چندرسانه‌ای قابل حمل آیپاد، گوشی هوشمند آیفون و محصولات مبتنی بر سیستم عامل iOS در شرکت اپل امروز در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد «آیفون ایکس» یکی از بهترین و پیچیده‌ترین طراحی‌های فناوری در جهان را دارد.

او گفت: «با توجه به تمام قطعات به کار گرفته شده، این محصول یکی از پیچیده‌ترین فناوری‌های جهان محسوب می‌شود که بخش‌های مختلف آن به این صورت فشرده در کنار یکدیگر جاسازی شده‌اند».

iPhone X 2

بدیهی است که اپل تلاش‌های فراوان می‌کند در آینده قابلیت‌های بیشتری را به حسگر Face ID برای تشخیص چهره کاربران اضافه کند و به جای تاکید روی طراحی کنونی، قابلیت های بیشتری را به پرچمداران بعدی خود اضافه کند. در این میان مدیر بازاریابی اپل اعلام کرد که آنها از ابتدا حسگر اثر انگشت را برای گوشی هوشمند «آیفون ایکس» توسعه ندادند و برای این محصول به فکر حسگر تشخیص چهره بودند.

او در ادامه توضیح داد: «تمام داستان‌هایی که تا امروز در مورد ما شنیده‌اید را فراموش کنید. اخباری که در مورد تلاش‌های ما برای افزودن حسگر اثر انگشت به قسمت پشت بدنه “آیفون ایکس” منتشر شده اشتباه است. ما از همان ابتدا روی این مسئله تمرکز داشتیم که چگونه حسگر تشخیص چهره را به گوشی هوشمند اضافه کنیم و این کار را به گونه‌ای انجام دهیم که هرگز پیش از این انجام نشده باشد. باید بگویم این کار با سختی‌های فراوان به انجام رسید، ولی هرگز از توسعه این فناوری دست نکشیدیم و در نهایت این قابلیت را در اختیار کاربران گذاشتیم».

«مینگ-چی کو» از معروف‌ترین کارشناسان فناوری جهان که پیش‌بینی‌های او در مورد محصولات جدید اپل همواره درست بوده است اعلام کرد تمام مدل‌های آیفون در سال ۲۰۱۸ میلادی حسگر تشخیص چهره را شامل می‌شوند و در این میان ممکن است برخی از مدل‌های آیپد هم با این قابلیت وارد بازار شوند.

One thought on “مدیر بازاریابی اپل: «آیفون ایکس» پیچیده‌ترین فناوری در جهان است

  1. علی

    از موقعی که استیو جابز فوت نمودند متاسفانه رویه اپل از مشتری مداری به سمت فقط تجاری پیش رفته بگونه ای که در حال حاضر فقط به بهانه بالا بردن امنیت انواع و اقسام قفل روی گوشی بکار می برند و جهت باز کردن هر قفل مبلغی را از مشتری دریافت می کند که مثلا از ۱۰۰ گوشی اپل دو عدد ممکن است دزدیده شود و برای اینکه آن دو نفر نتوانند از گوشی استفاده کنند ۹۸ نفر دیگر باید برای این قفلهای مثلا امنیتی به شرکت اپل پول بدهند بعبارتی گوشی که بایستی بدون هرگونه استرس در اختیار شما باشد همش باید مواظب باشید که فلان قفلش فعال نشده باشه و…. و ۹۸ نفر باید عذاب بکشند تا خدای نکرده ۲ نفر دزده نتونن از گوشی دزدی استفاده کنند البته که گوشی دزدی هیچ وقت به صاحبش برگردونده نمیشه و اون دو نفر هم با یه ترفندی گوشی رو قابل استفاده میکنند.

امکان نظردهی غیرفعال شده است.