هدست واقعیت افزوده اپل زودتر از آنچه که فکر کنید وارد بازار می‌شود

در مجموع می‌توان نتیجه گرفت که اپل برای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا بزرگترین گام بعدی خود را در عرصه فناوری بردارد.

موبنا – «کَچر» نام شرکتی است که برای اپل قاب‌ها و چارچوب‌های فلزی گوشی هوشمند آیفون و رایانه لوحی آیپد را تولید می‌کند. «آلِن هورنگ» مدیرعامل شرکت «کچر» به تازگی اعلام کرد که از سال آینده کمپانی او چارچوب‌های فلزی برای یک محصول جدید اپل را به تولید خواهد رساند.

با این توضیحات کارشناسان فناوری متعتقدند که شرکت «کچر» برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا قاب مربوط به هدست واقعیت افزوده (AR) را تولید کند. این محصول دستگاهی است که «پایپر جِفری» یکی از سرشناس‌ترین کارشناسان فناوری جهان که مدیریت شرکت «جین مانستر» را برعهده دارد آن را موفق‌تر از آیفون می‌خواند و آینده فعالیت‌های اپل را در دست این هدست می‌بیند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که هدست واقعیت افزوده اپل که هم‌اکنون از آن با نام «اپل گلسِز» یاد می‌شود سال ۲۰۲۰ میلادی وارد بازار خواهد شد. «تیم کوک» مدیرعامل شرکت اپل نیز چند ماه قبل اعلام کرد این فناوری هنوز به قدر کافی توسعه نیافته است تا آماده ورود به بازار شود.

با این وجود توضیحات مدیرعامل شرکت «کچر» به گونه‌ای است گفته می شود در فصل نخست سال ۲۰۱۸ میلادی که همواره در دوره‌های زمانی مشابه فروش محصولات اپل به حداقل می‌رسد اپل خط تولید جدید خود را راه‌اندازی می‌کند تا از این دوره زمانی برای تولید محصول جدید استفاده کند.

Apple VR1

«کوانتا» نام شرکت دیگری است که برای مونتاژ کردن قطعات الکترونیکی با اپل همکاری می‌کند و این مرکز هم به تازگی مجوزهای لازم را دریافت کرده است تا دوربین‌های اپتیک مخصوص هدست واقعیت مجازی در اختیار بگیرد و اجازه مونتاژ کردن آنها را داشته باشد. ماه گذشته گفته شد شرکت «کوانتا» که ساعت هوشمند «اپل واچ» و رایانه‌های «مک‌بوک» را تولید می‌کند اعلام کرد که هدست واقعیت افزوده اپل سال ۲۰۱۹ میلادی آماده ورود به بازار خواهد بود.

در حالی که شرکت «کوانتا» کمتر در مورد محصولات اپل صحبت می‌کند، شایعه شده است که هدست واقعیت مجازی اپل هم‌اکنون با کد T2888در این کمپانی توسعه میابد و روی آن نسخه جدیدی از سیستم عامل اپل نصب شده است که با نام rOS شناخته می‌شود.

در مجموع می‌توان نتیجه گرفت که اپل برای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا بزرگترین گام بعدی خود را در عرصه فناوری بردارد.