پیش‌فروش نخستین ساعت هوشمند نوکیا با قابلیت تحلیل وضعیت قلب (+عکس)

برای این محصول حسگر تشخیص ضربان قلب در نظر گرفته شده است و یک نمایشگر دیجیتالی کوچک در آن اطلاعات کاربردی از جمله پیام‌های دریافتی و داده‌های مربوط به فعالیت‌های بدنی و ضربان قلب را به نمایش می‌گذارد.

موبنا – پیش‌خرید ساعت هوشمند دوگانه شرکت نوکیا که با نام «استیل اچ‌آر» معرفی شده است از امروز آغاز شد تا کاربران جهانی بتوانند نخستین فناوری پوشیدنی با این برند فنلاندی را در اختیار داشته باشند.

مرکز توسعه خدمات سلامت نوکیا روی صفحه اختصاصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «ساعت هوشمند “استیل اچ‌آر” به طور رسمی معرفی شد. این محصول یکی از نخستین گام‌های ما برای محاسبه ضربان قلب کاربران محسوب می‌شود و در اصل یک ساعت هوشمند ردیاب سلامتی است. با آغاز پیش‌فروش این محصول از امروز، ساعت هوشمند از دسامبر به دست شما می‌رسد؛ دقیقا زمان تعطیلات پایان سال میلادی».

Nokia Steel HR 3

اگر هنوز آشنایی کامل با ساعت هوشمند «استیل اچ‌آر» ندارید، می‌بایست توضیح داد که این محصول ترکیبی از ساعت هوشمند و ساعت‌های آنالوگ عقربه‌ای محسب می‌شود. برای این محصول حسگر تشخیص ضربان قلب در نظر گرفته شده است و یک نمایشگر دیجیتالی کوچک در آن اطلاعات کاربردی از جمله پیام‌های دریافتی و داده‌های مربوط به فعالیت‌های بدنی و ضربان قلب را به نمایش می‌گذارد.

Nokia Steel HR 5

برای این ساعت هوشمند همچنین یک باتری ویژه در نظر گرفته شده است که با هر بار شارژ به مدت ۲۵ روز انرژی را در خود نگه می‌دارد که نسبت به ساعت هوشمدن اپل و دیگر ساعت‌های مبتنی بر سیستم عامل «اندروید وییِر ۲.۰» باتری پرقدرت‌تری دارد.

Nokia Steel HR 2

شرکت نوکیا ساعت هوشمند «استیل اچ‌آر» را در قالب یک محصول جدید معرفی می‌کند، ولی باید گفت که ماجرا به این صورت نیست. شرکت فرانسوی تولیدکننده فناوری‌های سلامتی و تناسب اندام «ویتینگس» در سپتامبر ۲۰۱۶ در جریان برگزاری کنفرانس جهانی IFA از ساعت هوشمند «استیل اچ‌آر» رونمایی کرد و سرانجام ژوئن همان سال شرکت مذکور توسط نوکیا خریداری شد.

Nokia Steel HR 4

البته نوکیا برای آنکه محصول یاد شده را با برند خود وارد بازار کند برخی تغییرات روی این ساعت هوشمند اعمال کرد. شرکت اچ‌ام‌دی که محصولات نوکیا را تولید می‌کند توضیح داد که به این ساعت هوشمند شیشه ضدخش از جنس یاقوت و حسگر ضربان قلب را در نظر گرفته است و این محصول را به گونه‌ای ساخته است که تا عمق ۵۰ متری آب هم می‌توان از آن استفاده کرد. برای بخش نرم‌افزاری ساعت هم قابلیت‌های جدید در نظر گرفته شده است و الگوریتم‌های پیشرفته وضعیت قلب کاربر را تحلیل می‌کند.