نکته : این بازی اندرویدی شامل مجموعه بازی های معمایی میشود که آنها را در ادامه توضیح داده ایم.

با انجام بازی شهرزاد، سفری پرماجرا به قصه های خاطره انگیز داشته باشید.

بازی پیدا کردن اشیاء

 

سفری به سرزمین های ناشناخته

همانطور که گفتیم، در بازی شهرزاد راهی سفری پرماجرا خواهید شد که هر مرحله آن در یک سرزمین اتفاق می افتد. در هر کدام از این سرزمین ها باید ۶ بازی مختلف را انجام دهید که عبارتند از:

بازی پیدا کردن اشیاء : در این سرگرمی جالب یک تصویر پر از اشیای در هم ریخته میبینید و باید وسایلی که نام آنها در پایین صفحه به نمایش درمی آید را پیدا کنید.

پیدا کردن اشیاء با عبارت های مفهومی : این بازی نیز شبیه به سرگرمی قبلی میباشد با این تفاوت که این بار باید اشیاء را از روی مفهوم آنها بیابید. برای مثال اگر به عبارت محافظ سر برخورد کردید، جواب آن کلاه خود میشود و باید این وسیله را در تصویر پیدا کنید.

پیدا کردن دسته ای از اشیا : مثل دو مورد قبل، باز هم باید چشمان خود را برای یافتن اشیایی که خواسته شده، باز کنید. به عنوان مثال از شما خواسته میشود که همه ظروف مسی را بیابید.

بازی اختلاف دو تصویر : این سرگرمی برای بسیاری از مردم آشنا است و به این صورت انجام میشود که باید اختلاف های کوچک بین دو تصویر یکسان را پیدا کنید.

بازی تکمیل پازل : از نام این سرگرمی مشخص است که چه کاری در پیش رو دارد. یک تصویر با تکه های در هم ریخته به شما نشان داده میشود و باید آن را تکمیل نمایید.

انتخاب جفت های مشابه : در این بازی شکل هایی شبیه به سکه خواهید دید که در هر عکس، دو مورد از آنها به هم شبیه هستند. شما باید دو سکه مشابه را بیابید.

 

نکته : با انجام هر کدام از بازی هایی که نام بردیم، مقداری انرژی از دست میدهید. اگر انرژی شما کم باشد باید آن را با سکه بخرید یا منتظر پر شدن آن بمانید.

 

بازی پیدا کردن اشیاء

 

گنج ها را بیابید و خانه خود را به قصر تبدیل کنید

در منوی اصلی شهرزاد، گزینه ای به نام خانه وجود دارد. شما میتوانید این خانه کهنه را با استفاده از سکه هایی که بدست می آورید، بازسازی نموده و به یک قصر باشکوه تبدیل کنید. علاوه بر این، گنج هایی که در طول مراحل بازی یافته اید، در صندوقچه خانه قرار میگیرند. با لمس دکمه سمت راست و پایین صفحه، مواردی که قابل تغییر هستند به نمایش درمی آیند. بعد از بازسازی خانه هم میتوانید عکس آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

سیستم امتیازدهی به این صورت است که هرچه سریعتر و با اشتباه کمتری بازی ها را به پایان برسانید، امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد. بعد از هر دور بازی بر اساس زمان اتمام آن و تعداد اشتباهاتی که داشته اید، نوار امتیاز پر میشود. باید سعی کنید که این نوار حتما به ستاره برسد چون برای رفتن به مراحل بعدی، به تعداد ستاره کافی نیاز دارید. همچنین اگر این نوار به انتها برسد، جایزه شما یکی از گنج های پنهان خواهد بود.

 

نکته : در قسمت دستاوردها، ماموریت هایی تعریف شده که با انجام آنها مهارت شما در بازی افزایش می یابد.

 

بازی اختلاف دو تصویر

 

در فروشگاه بازی چه میگذرد؟

از آنجا که با پیشروی در مراحل شهرزاد معماهای آن دشوارتر میشوند، شاید به سکه های بیشتری برای ادامه دادن نیاز داشته باشید. مهمترین کاربرد سکه در خرید چراغ جادو است که راهنمای شما برای پیدا کردن اشیای گمشده، اختلاف تصویر و تکمیل پازل ها میباشد. در شروع بازی فقط ۳ عدد از چراغ جادو را در اختیار خواهید داشت که در صورت تمام شدن، باید آن را از قسمت فروشگاه خریداری کنید.

 

نکته : در فروشگاه بازی امکان بخت آزمایی برای بدست آوردن سکه، امتیاز، انرژی و غیره وجود دارد. همچنین میتوانید با دیدن ویدیوهای تبلیغاتی در شهر فرنگ، سکه بدست آورید.

 

بازی تکمیل پازل

 

نکاتی درباره گرافیک و صدای بازی

باید گفت که شهرزاد از لحاظ طراحی گرافیکی جزو نمونه های کم نظیر به شمار می آید. منوهای زیبا و متناسب با موضوع، تصاویر پس زمینه جذاب، کاراکترهای خلاقانه و عناصر گرافیکی متنوع با دقت طراحی بالا، از جمله نکات مثبت این بازی هستند. این در حالی است که جلوه های تصویری چشم نواز، موزیک، افکت های صوتی و دیالوگ های جالب، جذابیت بیشتری به بازی فوق بخشیده اند. تنها نقص قابل ذکر، مربوط به جابجایی بین صفحات میشود که امیدواریم در نسخه های بعدی برطرف گردد.

 

اگر به دنبال یک بازی معمایی جذاب و متفاوت برای اوقات فراغت خود هستید، ما شهرزاد را به شما پیشنهاد میکنیم. این بازی اندرویدی به صورت رایگان از کافه بازار قابل دریافت میباشد.

هوش و سرگرمی

قابلیت ها و نقاط قوت بازی

  • اجرای روان و بدون خطا بر روی اکثر گوشی ها
  • گیم پلی سرگرم کننده و غیر یکنواخت
  • داستان پردازی خوب
  • وجود سرگرمی های متنوع
  • گرافیک جذاب و کاربرپسند
نقاط ضعف بازی

  • مورد خاصی وجود ندارد

 

پیشنهادهای اپریویو برای بهبود بازی

با توجه به توضیحاتی که دادیم، کمبود خاصی در شهرزاد به چشم نمیخورد و باید گفت که گیم پلی آن به اندازه کافی، جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. برای تولید این بازی اندرویدی به گروه “MedrickFZE” تبریک میگوییم و منتظر ایده پردازی های بیشتر در نسخه های بعدی آن هستیم.