آیفون ۸ در مقابل گلکسی اس۸ در مقابل پیکسل گوگل: دنیای نمایشگرهای لبه-به-لبه (+عکس)

در اینجا اندازه بدنه پرچمدارانی که قرار است به تازگی وارد بازار شوند و البته نمایشگر آنها تا لبه‌های بدنه امتداد یافته، آورده شده است.

موبنا، رضا خواجه‌وند – امسال دهمین سالگرد تولد آیفون جشن گرفته می‌شود و اپل از هم‌اکنون خود را برای برگزاری این مراسم بزرگ آماده می‌کند. به همین مناسبت گوشی هوشمند منحصر به‌فردی با نام «آیفون ۸» آماده ورود به بازار شده است و شرکت اپل مراحل پایانی تولید آن را پشت‌سر می‌گذارد. طی ماه‌های اخیر تصاویر فراوان از این گوشی هوشمند منتشر شد و منابع آگاه اخبار و اطلاعات فراوان در مورد آن منتشر کردند. در بسیاری از خبرها گفته شد حسگر اثر انگشت این گوشی هوشمند زیر نمایشگر جاسازی شده است و در برخی دیگر از خبرها آمد که حسگر اثر انگشت به پشت بدنه انتقال پیدا کرده است. منابع آگاه همچنین در مورد نمایشگر، دوربین دیجیتالی، شارژر بی‌سیم و … این گوشی هوشمند هم صحبت کردند.

برخی از قابلیت‌های «آیفون ۸» همچنان مشخص نیست و بعضی از امکانات آن را می‌توان از هم‌اکنون به درستی پیش‌بینی کرد. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که به طور حتم در این گوشی هوشمند خواهیم دید نمایشگر OLED آن است که تا لبه‌های بدنه دستگاه کشیده شده است. این نمایشگر تصاویر را با اندازه ۱۶:۹ به نمایش می‌گذارد که این اتفاق به دلیل طول بزرگتر و عرض کمتر آن صورت می‌گیرد و اپل در نظر دارد پرچمدار بعدی خود را با نمایشگری به دست کاربران برساند که تمام سطح رویی را پوشانده و تا لبه‌های بدنه امتداد یافته است.

گوشی هوشمند «آیفون ۸» اپل بر خلاف «گلکسی اس۸» و «گلکسی اس۸ پلاس» سامسونگ و همچنین «ال‌جی جی۶»، حتی در قسمت پایین بدنه هم نمایشگر را امتداد داده است که البته در قسمت بالای بدنه به دلیل استفاده از چندین حسگر مختلف، لنز دوربین و بلندگو نمایشگر دیده نمی‌شود. ممکن است شما این طراحی متفاوت را دوست داشته باشید یا تمایلی به خرید یک گوشی هوشمند با این شکل و شمایل نداشته باشید. به هر اپل فکر همه این موارد را کرده است و تلاش می‌کند رضایت همه مشتریان وفادار خود را جلب کند.

از آنجایی که طی سال جاری انواع مختلف گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای یکپارچه و بدون لبه وارد بازار می‌شود، این مسئله اهمیت زیادی دارد تا متوجه شویم هر یک از کمپانی‌های تولیدکننده این گوشی‌ها چه سیاست‌های متفاوتی را در این زمینه دنبال می‌کنند تا بتوانند بیشترین بخش از سطح روی گوشی را به نمایشگر آن اختصاص دهند و به عبارت دیگر بدون بزرگ کردن اندازه بدنه گوشی، اندازه نمایشگر آن را بزرگ کنند. در این میان کدام کاربر است که تمایل نداشته باشد گوشی هوشمند کوچک با نمایشگر بزرگ در دست بگیرد؟ هنوز کاربرانی وجود دارند که به گوشی کنونی خود با نمایشگری که لبه دارد علاقمند هستند. ولی این دسته از افراد باید بدانند که قصه تولید این گوشی‌ها به سر رسیده است و کم‌کم باید به دنبال نسل جدید گوشی‌های هوشمند باشند.

در اینجا اندازه بدنه پرچمدارانی که قرار است به تازگی وارد بازار شوند و البته نمایشگر آنها تا لبه‌های بدنه امتداد یافته، آورده شده است.

iphone 8 vs iphone 7 plus

iphone 8 vs iphone 7 vs iphone 7 plus

«آیفون ۸» در مقابل «آیفون ۷» در مقابل «آیفون ۷ پلاس»

گوشی هوشمند «آیفون ۸» با ۷۱ میلیمتر عرض نسبت به مدل «آیفون ۷» اندکی بزرگتر است و با طول ۱۴۳.۵ میلیمتر به طور محسوس بزرگتر است. با این وجود باید گفت این محصول به مراتب از مدل «آیفون ۷ پلاس» کوچکتر است و پیش‌بینی می‌شود نمایشگر یکپارچه آن در مجموع امکانات بیشتری را در اختیار کاربران بگذارد. البته توجه داشته باشید این محصول با نمایشگر ۵.۸ اینچی که تمام سطح آن را پوشانده است می‌تواند یکی از بهترین محصولات موجود در بازار باشد.

 

iphone 8 vs galaxy s8

iphone 8 vs galaxy s8 vs galaxy s8

«آیفون ۸» در مقابل «گلکسی اس۸» در مقابل «گلکسی اس۸ پلاس»

«آیفون ۸» به جز آنکه برای هواداران گوشی‌های اپل محبوبیت دارد و با محصولات قبلی این شرکت مقایسه می‌شود، در مقابل پرچمداران دیگر شرکت‌ها هم وارد عرصه رقابت خواهد شد. «گلکسی اس۸» سامسونگ و برادر بزرگتر آن یعنی «گلکسی اس۸ پلاس» از بزرگترین رقبای «آیفون ۸» محسوب می‌شوند که هم‌اکنون در بازار موجود هستند. آیفون نسبت به گوشی «گلکسی اس۸» اندکی کوچکتر است که البته عرض بیشتری دارد و همین مسئله آن را به آیفون تبدیل کرده است. گوشی هوشمند «گلکسی اس۸ پلاس» با طول ۱۵۹.۵ میلیمتر به مراتب از پرچمدار بعدی گوشی‌های اپل بزرگتر است و از نظر ضخامت هم بین آنها تفاوت دارد. «آیفون ۸» اپل ۷.۵ میلیمتر ضخامت دارد که در بخش دوربین ضخامت آن به ۹.۱ میلیمتر می‌رسد. ضخامت دو گوشی هوشمند «گلکسی اس۸» و «گلکسی اس۸ پلاس» به ترتیب ۸ و ۸.۱ میلیمتر است.

 

iphone 8 vs iphone 7 vs samsung galaxy s8 vs lg g6 vs google

iphone 8 vs google pixel vs lg g6

«آیفون ۸» در مقابل «پیکسل گوگل» در مقابل «ال‌جی جی۶»

دو گوشی هوشمند «آیفون ۸» و «پیکسل گوگل» از نظر اندازه تقریبا با یکدیگر برابر هستند و با این وجود نمایشگر لبه به لبه آنها تفاوت‌هایی را ایجاد کرده است. طول گوشی هوشمند «ال‌جی جی۶» نسبت به هر دو مدل یاد شده بیشتر است و البته عرض آنها هم فرق می‌کند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که در طراحی «ال‌جی جی۶» و «آیفون ۸» لحاظ شده، امتداد نمایشگر تا قسمت پایین گوشی است. از آنجایی که در تمام این گوشی‌ها نمایشگر بخش بالای دستگاه را نپوشانده است، «آیفون ۸» تنها محصولی محسوب می‌شود که نمایشگر آن تا لبه بخش پایینی دستگاه امتداد یافته است و از این نظر نسبت به ال‌جی تفاوت دارد. همان طور که در ابتدا گفته شد، این محصول نسبت به اندازه بدنه بیشترین درصد نمایشگر را در بین همه گوشی‌ها در خود جا داده است و از این نظر منحصر به‌فرد است.

با این توضیحات شما هم‌اکنون ترجیح می‌دهید «آیفون ۸» بخرید یا پرچمداران شرکت‌های سامسونگ، ال‌جی و گوگل را خریداری کنید؟