صدور پروانه ایجاد شبکه ارتباطات ثابت فراخوان شد

موبنا - معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری اعلام کرد: متقاضیان پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) فقط تا ۲۴ خرداد فرصت دارند درخواست دریافت پروانه را به رگولاتوری ارسال کنند.

به گزارش موبنا، صادق عباسی شاهکوه گفت: پروانه FCP، با توجه به ضرورت ساماندهی پروانه‌های حوزه ارائه خدمات ارتباطی، انتقال داده و اینترنت باند پهن ثابت شامل پروانه‌های ارائه خدمات انتقال داده‌ها (PAP)، توزیع‌کنندگان اینترنت (ISDP)،ارائه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN) و عرضه‌کنندگان خدمات اینترنت (ISP) و در راستای حذف وابستگی به فناوری، سرعت بخشیدن به توسعه خدمات در سراسر کشور و ارتقاء سطح فعالیت شرکت‌های توانمند در حوزه ICT صادر می‌شود.

وی افزود: تمامی اشخاص حقوقی متقاضی و واجد شرایط دریافت پروانه می‌توانند پس از مطالعه دقیق مصوبه “اصول حاکم بر صدور پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP)” و شرایط درج شده در فراخوان، درخواست‌های خود را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ارسال کنند.

او با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت پروانه برای پرداخت تمام حق‌الامتیاز یک سال وقت دارند، تصریح کرد: ادغام پروانه‌های مختلف با یکدیگر و دریافت پروانه FCP، باعث کاهش حق‌الامتیاز شده و این کاهش در هر یک از قسط‌های پرداختی قابل محاسبه است.