«رسانه‌های همراه و هوشمند» در هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال

موبنا - یازده نشان «سرآمد» سهم رسانه‌های همراه و هوشمند در بخش ویژه هشتمین جشنواره بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال است و «بهترین اثر تلفن همراه» هم نشان عالی سرآمد را دریافت خواهد کرد.

به گزارش موبنا، هشتمین جشنواره بین المللی رسانه‌های دیجیتال که ثبت نام آن تا پایان تیر ماه و اختتامیه آن در مهر ماه است، شامل پنج بخش اصلی با بیش از پنجاه نشان «سرآمد» و جایزه نقدی است که «رسانه‌های همراه و هوشمند» یازده نشان را به خود اختصاص داده است.

دبیر بخش «رسانه‌های همراه و هوشمند» گفت: یکی از بحث‌های پراهمیت و مخاطب محور امروزی «رسانه‌های همراه هوشمند» است که کاربر با تولید محتوا سهم بسزایی در شبکه‌های محتوایی مبتنی بر رسانه‌های همراه و هوشمند دارد.

امیر سیاح با اشاره به محتواهای غنی رسانه‌های همراه و هوشمند در جشنواره امسال گفت: هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال با نگاه به شکل‌گیری محتوای غنی، ایجاد استارت آپ‌ها و کارآفرینی شکل می‌گیرد و از مزایای ویژه این جشنواره، تنوع محتواهای تولیدی توسط کاربران و مخاطبان در حوزه رسانه‌های همراه و هوشمند است که داوری آثار در بخش‌های نرم‌افزاری تلفن همراه، سامانه‌های تلفن گویا، خدمات ارزش افزوده، بازی‌های تلفن همراه و شبکه‌های رسانه محور و اجتماعی مبتنی بر رسانه‌های همراه و هوشمند انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رگولاتور محتوا در حوزه خدمات ارزش افزوده، نرم افزار‌های کاربردی، شبکه‌های اجتماعی، تلفن گویا، بازی‌های تلفن همراه و تلویزیون هوشمند است که تولید کنندگان اثر می‌توانند محتوای تولید شده را به نام خود و با حفظ آثار مالکیت  مادی و معنوی ثبت کنند.

سیاح درباره روند تأیید محتوا اضافه کرد: محتواهای تولید شده ابتدا توسط کاربران در سایتloginsaramad.ir ثبت و پس از تأیید توسط کارشناسان، در سایت hamrah.saramad.ir قابل مشاهده است.

جشنواره بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را شروع کرده است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت www.SARAMAD.IR مراجعه کنند.