نویسنده آمریکایی:دموکراسی در آمریکا دروغ است

نویسنده و محقق آمریکایی گفت: مردم ایران احساس می‌کنند آمریکا به آنها تهاجم فرهنگی داشته، اما خود آمریکایی‌ها نیز قربانی تهاجم فرهنگی امپریالیسم هستند.

مایکل جونز محقق و نویسنده آمریکایی و مدیر مسئول نشریه «جنگ فرهنگ‌ها» در نشست خبری نفوذ لابی صهیونیسم در مسائل فرهنگی آمریکا که امروز (دوشنبه) در خبرگزاری فارس، برگزار شد، در خصوص تفاهم لوزان گفت: اروپا و آمریکا در توافقنامه با ایران منافع‌شان تامین می‌شود، اما مشکلی که در این بین وجود دارد این است که کنگره موافق برداشتن تحریم‌ها نیست.

وی با بیان اینکه در طول ۳۵ سال گذشته سیاست آمریکا براندازی در ایران بوده، یادآور شد: شاید روش آنها تغییر کند، اما این هدف تغییر نخواهد کرد.

این محقق و نویسنده آمریکایی با اشاره به دوران فاجعه‌بار حضور احزاب محافظه‌کار بر مسند، قدرت اظهار داشت: میلیاردها دلار هزینه در جنگ عراق و افغانستان به مردم آمریکا تحمیل شد تا جمهوری‌خواهان هژمونی خود را به دنیا تحمیل کنند.

جونز به توافقنامه ایران و ۱+۵ اشاره کرد و افزود: با برداشتن تحریم‌ها موضوع جنگ فرهنگی افزایش می‌یابد و نوعی از جنگ جدید فرهنگی علیه ایران دنبال خواهد شد. مردم ایران احساس می‌کنند که آمریکا به آنها تهاجم فرهنگی داشته اما خود آمریکایی‌ها نیز قربانی تهاجم فرهنگی امپریالیسم هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص هالیوود و تنش‌ها بین یهودی‌ها و کاتولیک‌ها برای در دست گرفتن این ابزار رسانه‌ای و فرهنگی اظهار داشت: بسیاری از یهودی‌های افراطی در دهه ۳۰ کمونیست بودند و نه صهیونیست. در دهه ۶۰ فیلم‌های خشن و پورنوگرافی با هدایت صهیونیست‌ها باب شد و پیش رفت و جنگ‌های عراق و افغانستان با هدایت همان صهیونیست‌ها دنبال شد که با ابزار هالیوود زمینه‌سازی آن را داشتند.

این محقق و نویسنده آمریکایی دموکراسی در آمریکا را یک دروغ خواند و خاطرنشان کرد:‌ افراد ثروتمند هستند که آمریکا را پیش می‌برند؛ ما تصور می‌کنیم هر فرد یک رای است در حالی که در واقع هر دلار یک رای است.

جونز مالک اصلی حزب جمهوری‌خواه را یک یهودی صهیونیست به نام الینسون خواند که در انتخابات ۲۰۱۲ یکصد میلیون دلار خرج کرد تا «میت رامنی» به قدرت برسد و اظهار داشت: الینسون همان فردی است که اعلام کرد باید در بیابان‌های ایران یک بمب اتمی منفجر کنیم تا ایران بداند آمریکا در حرف‌های خود جدی است.

وی با بیان اینکه آمریکا در کشورهای خاورمیانه هم به دنبال دموکراسی نیست، گفت: در فلسطین مردم حماس را انتخاب کردند، اما آمریکا این انتخابات را قبول نکرد و این یک ریاکاری آمریکایی درباره دموکراسی است.

این محقق و نویسنده آمریکایی با اشاره به جنگی که بین نخبگان آمریکایی شکل گرفته است،‌ اظهار داشت: نخبگانی که رهبری سنتی آمریکا را بر عهده داشتند و آنگلوساکسون‌های پروتستان هستند، در دوره بوش از قدرت کنار رفتند و نومحافظه‌کاران جایگزین آنها شدند که در واقع یهودیانی هستند که جنگ‌های افغانستان و عراق را رقم زدند.

جونز ادامه داد:‌ اوباما امروز به دنبال حمایت از منافع پروتستان‌هاست که نظریه‌پرداز بزرگ آنها برژینسکی است.

وی با اشاره به اینکه حزب جمهوری‌خواه توسط نومحافظه‌کاران یهودی خریداری شده و در دست آنهاست که این فعالیت‌ها در راستای منافع حزب لیکود اسرائیل است، گفت: تحریم‌ها برداشته می‌شود ولی اختلافات موجود به دلیل پول یهودیانی است که در بین جمهوری‌خواهان جریان دارد تا به توافقنامه رای ندهند، اما برداشته شدن تحریم‌ها به سود همه آمریکایی‌هاست.

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه نخبگان آمریکایی از سیاست‌های اسرائیل ناراضی هستند،‌ گفت: سخنرانی نتانیاهو در کنگره در سال ۲۰۱۴ یک فاجعه بود چرا که بسیاری از آمریکایی‌ها به دنبال جنگ‌افروزی نیستند.

جونز در خصوص نامزدی هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری سال آینده نیز اظهار داشت: او یک محافظه‌کار است که در پی منابع صهیونیست‌ها می‌باشد در داخل آمریکا به دنبال پیاده کردن سیاست‌های فرهنگی مورد نظر صهیونیست‌هاست.

وی در خصوص تفاوت بین لابی صهیونیستی جی استریت و آیپک نیز یادآور شد: آیپک لابی حزب لیکود در اسرائیل است و جی استریت لابی یهودیان لیبرال است که برای توافق بین ایران و آمریکا تلاش می‌کند و امروز یک اختلاف عمیق بین این دو لابی یهودی در آمریکا به وجود آمده است.

جونز همچنین در خصوص رفتار کارگردانان و بازیگران هالیوود در چارچوب خواسته‌های لابی صهیونیستی نیز افزود: اگر در مسیری که در منافع این لابی تامین شود قدم برندارید از هالیوود اخراج می‌شوید.