بخشش ۲ محکوم به اعدام در استان گلستان

حکم اعدام این دو نفر پس از تایید دیوان عالی کشور، آماده اجرا بود اما با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف ، خانواده مقتولان در یک اقدام بزرگ و خداپسندانه، از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و این دو محکوم را بخشیدند.

موبنا -معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: با رضایت اولیای دم دو محکوم به قصاص در استان گلستان بخشیده شدند.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، احمد جعفری معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان گلستان بیان کرد: با رضایت اولیای دم دو محکوم به قصاص در استان گلستان بخشیده شدند.

وی افزود: یکی از این محکومان ۱۴ سال پیش وقتی برای گشت و گذار به ساحل بندرگز رفته بود در یک درگیری کنترل خود را از دست داد و یک نفر را با چاقو کشت.

جعفری اضافه کرد: محکوم دیگر نیز سه سال پیش در یک دعوای خانوادگی با دسته ی هندل موتور چاه ، منجر به مرگ همسرش شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان گلستان ادامه داد: حکم اعدام این دو نفر پس از تایید دیوان عالی کشور، آماده اجرا بود اما با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف ، خانواده مقتولان در یک اقدام بزرگ و خداپسندانه، از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و این دو محکوم را بخشیدند.

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان با بیان اینکه گذشت بزرگ شاکیان این پرونده ها، زندگی دوباره به متهمان بخشید، گفت: تیم صلح و سازش شورای حل اختلاف در پرونده‏های خاص مانند قتل فقط برای افرادی که بدون برنامه قبلی و به صورت آنی، مرتکب قتل شده‏اند، پادرمیانی می‏ کنند.

جعفری از مردم به ویژه جوانان خواست از حمل سلاح سرد به ویژه چاقو خودداری کنند و با بالا بردن آستانه تحمل خود در زمان خشم، مواظب باشند دست به اقدامی نزنند که برای خودشان و دیگران، عواقب ناخوشایندی داشته باشد.

 منبع: میزان 

Mobna-Telegram