امیرعبداللهیان: مبارزین فلسطینی را همچنان پشتیبانی می‌کنیم

صلاح الزواوی، شیخ السفرای مقیم تهران و سفیر فلسطین، امروز یکشنبه(۹۵/۰۸/۰۲) با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفت و گو کرد.

موبنا – امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به سیاست کشورمان در جهت تقویت تعاملات دوستانه با کشورها گفت: « سیاست جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش همه جانبه همکاریهای برادرانه با همه کشورها و به ویژه کشورهای اسلامی و همسایگان است.»

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، از ایجاد شکاف در جهان اسلام در خصوص مساله فلسطین انتقاد کرد و گفت: « باید جهان اسلام در قضیه فلسطین موضع مشترک اتخاد نمایند چرا که مسئله فلسطین، مهمترین مساله جهان اسلام است. »

وی تلاش رژیم صهیونیستی برای ایجاد رابطه با برخی کشورهای اسلامی و عربی را به ضرر منطقه و تل آویو را ریشه اصلی ناامنی ها در منطقه خواند.

دبیر کل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در همین راستا به برگزاری کنفرانس حمایت از مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و افزود:«جمهوری اسلامی ایران به حمایت و پشتیبانی خود از مردم و مبارزین فلسطینی ادامه خواهد داد. »

امیرعبداللهیان اضافه کرد: « سیاستمداران کاخ سفید و تل آویو، راهبرد مشترکی را در منطقه و در جهت تضعیف کشورهای منطقه دنبال می کنند. »

در ادامه این دیدار، صلاح الزواوی سفر فلسطین در تهران نیز ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین گفت: « جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگ و مهمی است و همواره به عنوان دوست و برادر در کنار ملت فلسطین بوده و ما هیچ گاه حمایت های دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین فراموش نخواهیم کرد»

وی همچنین، جمهوری اسلامی ایران را از حامیان اصلی درراه پایداری و احقاق حقوق مردم فلسطین دانست و از نقش اساسی مقام معظم رهبری، دولت و مجلس و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد.

وی تمرکز جهان اسلام بر عامل وحدت بخش حمایت از فلسطین را حائز اهمیت خواند.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram