علیفر: چون آدم متفاوتی هستم به من فحش می‌دهند

علیرضا علیفر با اشاره به اشتباهی که چند ماه قبل در حین یک گزارش مرتکب شد و حاشیه‌های بسیاری را برای وی در رسانه‌ها و فضای مجازی به همراه داشت، گفت: اشتباه یک مجری در پخش زنده در تمام دنیا امری طبیعی است و من هم فقط یک اشتباه کردم آن هم از روی شیطنت یک شیاد اینترنتی که متاسفانه برغم اینکه این آقا هم خلاف قانون عمل کرده و هم خلاف اخلاق، دستگیر نشد.

موبنا – به نقل از روابط عمومی برنامه «اکسیر»، بیست و چهارمین قسمت برنامه اکسیر که به موضوع «توهین در فضای مجازی» می پرداخت، میزبان «علیرضا علیفر» و «پرستو صالحی» شد.

در ابتدای برنامه، گزارشگر فوتبال، با بیان اینکه کمتر اهل مصاحبه و گفتگو است، گفت: در حدود ۱۵ ماه گذشته دوستان خبرنگار به من محبت دارند و مرتب تماس می گیرند و تقاضای مصاحبه دارند که البته با هماهنگی مدیرانم در شبکه ورزش گفتگو کردم.

وی افزود: همزمان با تاسیس شبکه سه کارم را شروع کردم و بیش از ۲۱ سال است که در فضای ورزشی کار می‌کنم؛ یعنی از کار ژورنالیستی گرفته تا مربی‌گری در عرصه فوتبال را تجربه کردم و تعریف از خود نباشد کارم را بلدم و طی این سال‌ها مردم فقط به تخصص من و چگونگی انجام وظایفم توجه داشتند.

این گزارشگر فوتبال تصریح کرد: اشتباه یک مجری در پخش زنده در تمام دنیا امری طبیعی است و من هم فقط یک اشتباه کردم آن هم روی شیطنت یک شیاد اینترنتی که متاسفانه با توجه به اینکه این آقا هم خلاف قانون عمل کرده و هم خلاف اخلاق، دستگیر نشد.

علیرضا علیفر ادامه داد: کنترلی بر روی فضای مجازی نیست اما سال‌های سال است که مطبوعات تحت کنترل شدید هستند؛ باید هم باشند، چیزی که در تمام دنیا هم هست، باید مطابق با اصول، سیاست مملکت، مذهب و دین رسمی کشورمان حرکت کنند و حق ندارند بر خلاف این قواعد رفتار کنند؛ در رادیو و تلویزیون که اصلا کسی اگر یک کلمه حرف نامربوط بزند که انقدر انعکاس دارد که کسی جرأت نمی‌کند چنین کاری را انجام دهد، در نهایت این می‌شود فضای حقیقی ما که همه چیز مرتب و منظم است اما چرا فضای مجازی را کسی کنترل نمی‌کند؟

وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول کنترل فضای مجازی است، تاکید کرد: سایت‌های زیاد و مختلفی که در فضای مجازی وجود دارند فقط با سلیقه آن مدیر سایت می‌گذرد، یعنی مدیر سایت ذهنیت خودش را به جوان این کشور تزریق می کند، خانم های جوان ایرانی خیلی تاثیر پذیر و عاطفی هستند، و به همین دلیل زود از آنچه در سایتها گفته می‌شود تاثیر می گیرند.

این گزارشگر فوتبال در ادامه با اشاره به اینکه از طعنه “عادل فردوسی پور” آزرده شده، گفت: گله‌مند شدم از آن آقای گزارشگر و گفتم دست شما درد نکند، شما در حضور میلیون‌ها بیننده، هنگام گزارش فوتبال با من شوخی می‌کنید و خودمان که تلفنی با هم صحبت می‌کنیم می‌گویی ببخشید.

علیفر که در برنامه «اکسیر» با اجرای فرزاد حسنی سخن می‌گفت، در پاسخ به اینکه چرا عده‌ای از کاربران برای بیان اعتراضشان در فضای مجازی به شما فحش می‌دهند؟ گفت: آدم‌هایی که در رسانه‌های مجازی هستند به من حسادت دارند، آنها دوست ندارند که “علیفر” چهره روز باشد؛ انسان هر چه مهمتر باشد دشمن زیاد پیدا می‌کند؛ من فکر می‌کنم چون آدم متفاوتی هستم با من خصومت دارند و همین افرادی که خصومت می‌کنند در طی مقاله های خودشان می پذیرند که علیفر سبک خاص خودش را دارد و از هیچ کَس تقلید نمی کند.

وی افزود: فوتبال در تلویزیون نیاز به گزارشگر ندارد، گزارشگر مربوط به رادیو است، تلویزیون در حال حاضر با بیش از ۱۰ دوربین مسابقه را پخش می کند و آن کسی که تماشاگر تلویزیونی است از ۱۰ زاویه گل را تماشا می‌کند؛ لذا اصلا نیازی نیست برایش توضیح بدهیم. گزارشگر فوتبال باید مفسر و تحلیلگر باشد، من چون مربی A فوتبال دارم و ژورنالیست بودم و تخصص دارم در این کار، اهالی فن هم من را قبول دارند و این باعث شده آن تعدادی از دشمنان من در رسانه‌ها، من را مورد طمع قرار بدهند.

این گزارشگر قدیمی در پایان خاطرنشان کرد: من از جوانی و نوجوانی عادت دارم که چیزی را به دل نگیرم به خصوص اگر سن مخاطب پایین باشد، زود می‌بخشم، من از هیچ کسی دلگیر نیستم اما من از جوانی تابع این تز بودم، یعنی هر کسی با من مهربان بوده با او مهربان‌تر بودم و اگر کسی با من بی ادب بوده من با او بی ادب تر بودم و هرگز به کسی اجازه نمی دهم که در رسانه و یا در جلوی روی من توهین کند.

 منبع: ایسنا 

Mobna-Telegram