گوشی Galaxy Note 7 پس از 30 سپتامبر غیرفعال نمی‌شود

حتما شما هم اخبار مربوط به آتش گرفتن باتری Galaxy Note 7 را طی چند روز گذشته شنیده‌اید. در این راستا سامسونگ تصمیم گرفته است تمام این گوشی‌ها را از بازار جهانی جمع‌آوری کند و در برخی گزارش‌ها گفته شد که شرکت کره‌ای تصمیم دارد از تاریخ 30 سپتامبر به بعد تمام گوشی‌های Galaxy Note 7 عرضه شده را به صورت سراسری غیرفعال کند تا جلوی بروز مشکلات بیشتر گرفته شود.

موبنا، رضا خواجه‌وند – مراکز خبری اعلام کردند این شرکت که دفتر مرکزی آن در کره جنوبی واقع شده است تصمیم دارد در تاریخ 30 سپتامبر تمام گوشی‌های Galaxy Note 7 در بازار جهانی را غیرفعال کند تا آتش‌سوزی باتری مشکلی را برای کاربران به وجود نیاورد.

با این وجود سامسونگ امروز گزارش مذکور را تکذیب کرد و توضیح داد که چنین اقدامی انجام نمی‌دهد. این در حالی بود که طی چند روز گذشته چندین منبع معتبر خبر یاد شده را اعلام کردند.

galaxy-note-7-deactivated-september-30-1

مرکز خبری AndroidCentral با انتشار بیانیه سامسونگ توضیح داد که هیچ برنامه‌ای برای غیرفعال کردن گوشی‌های Galaxy Note 7 وجود ندارد و قبل یا بعد از 30 سپتامبر چنین اتفاقی صورت نمی‌گیرد.

علاوه بر این سامسونگ توضیح داد که تمام جوانب لازم برای جمع‌آوری Galaxy Note 7 از بازار جهانی را روی سایت اینترنتی خود منتشر می‌کند و هر تصمیمی در این زمینه گرفته شد، ابتدا روی سایت این شرکت اعلام می‌شود.