اف.بی.آی نگران تهدید هکرهای خارجی در انتخابات آمریکا

مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) گفت، اف.بی.آی به شدت نگران تلاش احتمالی یک کشور خارجی برای دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و حتی مداخله در نتایج این انتخابات است.

موبنا – به گزارش خبرگزاری پی.تی.آی، آژانس‌های آمریکایی، کمپانی‌ها و اشخاص در این کشور مکررا هدف حملات هکرهای خارجی قرار گرفته‌اند و کمپین هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات 2016 ریاست جمهوری نیز مسکو را به هک ایمیل‌های کمیته ملی دموکرات‌ها متهم کرده است.

هک اخیر این ایمیل‌ها در کنار سایر موارد انتخاباتی آمریکا این نگرانی را افزایش داده که رخدادهای فضای سایبری و هک فضای مجازی می‌تواند بر نتایج این انتخابات اثر بگذارد.

جیمز کومی، مدیر اف.بی.آی در نشست امنیتی که در واشنگتن برگزار شد، بدون نام بردن از روسیه گفت: جاسوس‌های اف.بی.آی به شدت نگران این مساله هستند که کشوری خارجی در روند انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا خلل ایجاد کند و باعث برهم خوردن این روند، تاثیرگذاری در آن یا ایجاد شک و تردید در این روند شود.

وی ادامه داد: اف.بی.آی سخت تلاش می‌کند تا هرگونه تلاش برای انجام اقدامات هکری را شناسایی کند. ما از مردم آمریکا می‌خواهیم تا هرگونه اقدام مشکوک را به ما گزارش دهند و از بروز هک جلوگیری کنند.

جیمز کلاپر، مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا پیشتر گفته بود که روسیه شبکه کامپیوتری آمریکا را همیشه هک می‌کند.

 منبع: ایسنا