اطلاعات محرمانه تیم ملی ایران چگونه لو رفت؟

وقتی خبر منتشر شد تازه مسئولان تیم ملی فهمیدند چه رکبی از میزبان خود خورده‌اند. یکی از مسئولان تیم ملی با تایید این خبر گفت: «ما بعدا فهمیدیم از طریق راننده‌ای که اشکان را به بیمارستان برده بود، این خبر را گرفتند. به خاطر همین گفتیم باید یک نفر را مأمور کنیم تا حواسش به این چیزها باشد.»

موبنا – «در ادامه اقدامات ضدجاسوسی سرمربی تیم ملی این بار هم کی‌روش سعی کرد تا در شن‌یانگ اطلاعاتی از درون اردوی ایران درز پیدا نکند اما این بار با رودست چینی‌ها روبه‌رو شد. خبرنگاران چینی برای این که بتوانند خبرهای اردوی تیم ملی ایران را کامل بگیرند، با هر کسی که دم دست‌شان می‌آمد، زد و بند می‌کردند از جمله راننده اتوبوس تیم ملی، مسئولان هتل و راننده اختصاصی اشکان دژآگه!

قبل از بازی با چین خبر رسید دو بازیکن ایران عازم بیمارستان شده‌اند تا آزمایشات و تست‌های پزشکی را انجام بدهند. این خبر محرمانه بود تا این که یکی از روزنامه‌های چینی آن را منتشر کرد و باعث بهت و حیرت کارلوس کی‌روش و مسئولان تیم ملی شد. وقتی خبر منتشر شد تازه مسئولان تیم ملی فهمیدند چه رکبی از میزبان خود خورده‌اند. یکی از مسئولان تیم ملی با تایید این خبر گفت: «ما بعدا فهمیدیم از طریق راننده‌ای که اشکان را به بیمارستان برده بود، این خبر را گرفتند. به خاطر همین گفتیم باید یک نفر را مأمور کنیم تا حواسش به این چیزها باشد.»

نکته جالب این که تنها جاسوس خبرنگاران چینی راننده اتوبوس و تاکسی ملی‌پوشان نبود، چون مسئولان رسپشن‌های هتل تیم ملی هم با خبرنگاران چینی زدوبند داشتند تا خبرهای داخل اردو را به آنها برسانند. مسئول تیم ملی در تایید این موضوع ادامه داد: «گزارشی نوشته بودند درباره این که بازیکنان ما دنبال پسورد اینترنت هستند و تمام مواد غذایی‌شان را با خود از ایران آورده‌اند و چیزی در چین نمی‌خورند. این‌ همه خبرهایی بود که یکی از رسپشن‌های هتل به خبرنگاران چینی داده بود و … .»

در آن روزها که تیم ملی در شن‌یانگ اردو زده بود، کی‌روش و دستیارانش بیشتر وقت خود را برای مقابله با اقدامات جاسوسی خبرنگاران پرشمار چینی صرف می‌کردند با این حال در چند مورد رکب خوردند و خبرهای اردوی تیم ملی رسانه‌ای شد که واکنش جالب سرمربی پرتغالی تیم ملی را در پی داشت و او در آخرین نشست خبری‌اش در چین حسابی سر به سر خبرنگاران حاضر در سالن گذاشت.»

 منبع: ورزش سه