گودبرداری غیر اصولی قربانی گرفت

رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی باقرشهر از مرگ یک کارگر جوان در پی ریزش آوار در زمین گودبرداری شده خبر داد.

موبنا – ابوالفضل رضایی در این باره گفت: در ساعت 8:20 صبح امروز حادثه ریزش آوار به آتش‌نشانی باقر شهر اطلاع داده شد که به دنبال آن عوامل آتش‌نشانی به همراه تجهیزات مربوطه به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل اظهار کرد: محل حادثه قطعه زمینی به مساحت 170 مترمربع بود که در آن گودبرداری انجام شده و کارگران در حال حفر گودال جای‌گذاری ستون‌ها بودند که به دلیل عدم رعایت شمع‌بندی و موارد ایمنی، آوار بر سر یکی از کارگران ریخته و این فرد محبوس شده بود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی باقرشهر با بیان اینکه آتش‌نشانان عملیات خود برای خارج کردن این فرد را آغاز کردند، افزود: مدتی بعد این کارگر 25 ساله افغان از زیر آوار خارج شد که پس از تحویلش به عوامل اورژانس و بررسی علائم حیاتی مشخص شد جان خود را در همان دقایق اولیه از دست داده است.

رضایی، گودبرداری غیراصولی را عامل بروز این حادثه دانست و گفت: همچنین در مجاورت این قطعه زمین یک ساختمان سه طبقه مسکونی قرار داشت که احتمال ریزش آن وجود داشته، به همین دلیل عوامل آتش‌نشانی با هشدار به ساکنانش از آنان خواستند تا ایمن‌سازی کامل ساختمان محل را ترک کنند.

وی اضافه کرد: عوامل آتش‌نشانی پس از ایمن‌سازی محل در ساعت 8:58 صبح امروز به عملیات خود خاتمه دادند.

 منبع: ایسنا