درخواست متهمان پرونده جنایی برای افشای ابزار هک مخفی اف بی آی

متهمان یک پرونده جنایی خواستار مشاهده ابزار هک مخفی اف بی آی شده اند که برای شناسایی کاربران مرورگر ناشناس «تور» به کار می رود.

موبنا – به گزارش سی اس آنلاین، آنان می‌خواهند از جزییات تکنیک تحقیق و بررسی شبکه اف بی آی موسوم به NIT مطلع شوند. اف بی آی از این شبکه به عنوان ابزاری برای هک کردن و شناسایی افراد مورد نظر استفاده می کند و تاکنون چند پرونده جنایی را به همین طریق به نتیجه رسانده است.

اف بی آی تا به حال در برابر درخواست ها برای ارائه اطلاعات در مورد این ابزار خودداری کرده و حالا یک قاضی رسیدگی کننده به پرونده ای مربوط به هرزه نگاری کودکان در حال بررسی این موضوع است که آیا اف بی آی باید کدهای منبع NIT را در برابر متهمان افشا کند یا خیر.

اگر اف بی آی کدهای منبع NIT را افشا کند، استفاده از آن برای شناسایی متهمان و مظنونان تحت تعقیب در پرونده های آتی دشوار خواهد شد، زیرا خلافکاران می توانند با بررسی این کدها راه مسدود کردن آنها را بیابند. اما بر طبق قوانین آمریکا متهمان پرونده‌های قضایی حق دارند تحقیقات به عمل آمده را به چالش کشیده و خواستار افشای جزییات موجود در آنها شوند.

کارشناسان حقوقی معتقدند نتیجه این پرونده در زمینه رسیدگی به پرونده های آتی جنایی در حوزه فناوری که به امنیت و حریم شخصی افراد مرتبط هستند نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 منبع: فارس