نیمی از کاربران بازگشت نوکیا به بازار گوشی را موفقیت‌آمیز می‌دانند

هفته گذشته یک نظرسنجی اینترنتی جهانی انجام شد و کاربران با شرکت در آن اعلام کردند که نوکیا با تاکید بر سیستم عامل اندروید بار دیگر می‌تواند در بازار جهانی موفق باشد.

موبنا، رضا خواجه‌وند – نوکیا هفته گذشته اعلام کرده بود که تصمیم جدی دارد به بازار جهانی گوشی‌های هوشمند برگردد. این شرکت فنلاندی می‌خواهد با استفاده از برند خود بار دیگر گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی مبتنی بر سیستم عامل اندروید را تولید کند.

نکته اینجاست که شرکت فنلاندی سال 2014 برند و مرکز تولید دستگاه‌های الکترونیکی خود را به مایکروسافت واگذار کرد و هم‌اکنون تصمیم گرفته است دوباره وارد این بازار شود.

Nokia (1)

البته هم‌اکنون در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند رقبای زیادی فعالیت می‌کنند که این مسئله کار را برای نوکیا دشوار خواهد کرد. اگرچه برند نوکیا بین مردم جهان شناخته شده است، ولی شرکت‌های بزرگی چون سامسونگ و اپل این بازار را در دست گرفته‌اند.

به هر حال، یک نظرسنجی آنلاین جهانی انجام شده است تا نحوه نگرش مردم به حضور مجدد نوکیا در بازار جهانی مشخص شود. در این نظرسنجی 49.58 درصد مردم اعلام کردند که شرکت فنلاندی نوکیا به طور حتم می‌تواند در این بازار موفق شود، 35.82 درصد توضیح دادند که از موفقیت نوکیا در این بازار پس از مشاهده نخستین محصول آن مشخص می‌شود و 14.6 درصد هم اظهار داشتند که نوکیا در این زمینه به موفقیت قابل ملاحظه‌ای نمی‌رسد.