قاتل مادر، به قتل فرزند هم اعتراف کرد

در ادامه رسیدگی به پرونده جنایت شرکت خدماتی در میدان انقلاب، تحقیقات از اعضای خانواده مقتوله در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که پسر مقتوله به نام میلاد 20 ساله در سال گذشته و پس از مسافرت به محل سکونت متهم در شهرستان بوکان ، دیگر تماسی با اعضای خانواده اش نداشته است و این در حالی بود که طی این مدت متهم مدعی شده بود که میلاد را به صورت غیرقانونی به کشور عراق فرستاده است.

موبنا – در ادامه رسیدگی به پرونده جنایت مقتوله و احتمال وقوع دومین جنایت توسط متهم، تحقیقات پلیسی از بهروز . س 37 ساله در خصوص فقدان میلاد در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و سرانجام وی در یکم خرداد ماه در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت دوم و قتل میلاد در اواخر سال 1394 اعتراف کرد .

بهروز . س در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : حدودا سال 87 ، از طریق آگهی روزنامه با شرکت خدماتی که مقتوله و پسرش آن را تأسیس کرده بودند آشنا شده و به عنوان نیروی خدماتی در آنجا مشغول به‌کار شدم، آشنایی اولیه من ابتدا با میلاد شروع شد تا اینکه اواخر سال 93 یا اوایل 94 ، میلاد اعتیاد شدیدی به مصرف شیشه پیدا کرد؛ همزمان ، میلاد قصد ازدواج با خانم جوانی حدودا 30 ساله را داشت که از همسرش متارکه کرده بود و مادر میلاد ( مقتوله ) با ازدواجش بسیار مخالف بود و همین موضوع زمینه آشنایی بیشتر من و مقتوله شد.

به پیشنهاد من و مقتوله ، میلاد را به کمپ ترک اعتیاد فرستادیم و میلاد دو هفته آنجا بستری شد، پس از آن، میلاد مجددا در شرکت مشغول به‌کار شد و طی مدت کوتاهی توانست مقداری پول پس انداز کند . به پیشنهاد میلاد، قرار شد تا یک دستگاه خودرو وانت خریداری کند و آن‌را در اختیار من بگذارد تا من در زمینه خرید و فروش ضایعات آهن کار کنم. پس از گذشت مدت کوتاهی، میلاد پیشنهاد خرید کالا از غرب کشور و فروش در تهران را مطرح کرد و به این ترتیب من برای خرید کالا به استان های غربی کشور مسافرت می کردم و کالاها را در تهران می فروختیم و سود حاصل میان من و میلاد، به صورت مساوی تقسیم می شد.

متهم ادامه داد: تا اینکه در یک نوبت ، محموله قاچاقی ( کالای قاچاق ) که من قصد آوردن آن‌را به تهران داشتم ، در استان کردستان – شهرستان بیجار توقیف شد و در زمان توقیف بار ، میلاد مجددا در کمپ بستری شده بود و به همین علت موضوع توقیف ماشین و بار قاچاق را با مادر میلاد ( مقتوله ) در میان گذاشتم و او نیز قبول کرد تا جریمه توقیف خودرو را پرداخت کند تا حداقل ماشین از توقیف خارج شود . از این زمان به بعد و به پیشنهاد مقتوله ، قرار شد تا بدون آنکه میلاد متوجه شود ، من تمامی حساب و کتاب کاری خودم با میلاد را با مادرش انجام دهم.

متهم در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت : در بهمن ماه سال گذشته میلاد در شرکت با چند تن از نیروهای خدماتی درگیر شد که طی آن جراحت شدیدی به صورت یکی از آنها وارد شد به‌گونه که استخوان گونه یکی از کارگران دچار شکستگی شدید شد. این فرد از میلاد شکایت کرد و در ادامه دستور جلب میلاد را از دادگاه گرفت و میلاد از تهران متواری شد و به محل زندگی من و خانواده ام در بوکان آمد و مدتی آنجا ماند . طی این مدت میلاد عنوان می کرد که قصد دارد تا به صورت غیرقانونی از کشور خارج شود تا اینکه شب قبل از جنایت و بدون آنکه میلاد مرا ببیند ، شاهد صحنه و رفتاری از میلاد شدم که انگیزه اصلی من برای کشتن وی شد.

بهروز . س در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شب قبل از جنایت یعنی در 16 بهمن ماه سال 94، میلاد در حیاط خانه در حال کشیدن سیگار بود و من نیز در راه پله داخل ساختمان که کاملا مشرف به حیاط است در حال صحبت با گوشی تلفن همراه خود بودم. همزمان، دخترم که حدودا 15 سال سن دارد ، برای گذاشتن زباله به در خانه رفته بود و در حال بازگشت به داخل بود که ناگهان میلاد رفتار و حرکتی غیر اخلاقی را در قبال دخترم انجام داد. خون جلوی چشمانم را گرفته بود اما چون میلاد از لحاظ بدنی بسیار قوی تر بود، به ناچار آن شب سکوت کردم تا فردای آن‌روز میلاد را به بهانه‌ای از خانه خارج کنم.

بهروز در خصوص روز جنایت به کارآگاهان گفت: فردای آن روز و به بهانه شکار با میلاد از خانه خارج شده و به سمت دشت‌های اطراف شهرستان سقز حرکت کردیم، پس از پیاده شدن از ماشین، مدتی در دشت حرکت کردیم تا اینکه در مکانی خلوت از میلاد سؤال کردم که اگر کسی به اعضای خانواده‌اش نظر سوء داشته باشد، با او چکار می کند؟ که او جواب داد او را خواهم کشت. پس از شنیدن پاسخ از سوی میلاد بود که گلوله را به سمتش شلیک کردم، قصد داشتم تا دستش را از کار بیندازم اما از آنجائیکه گلوله از نوع ساچمه ای بود، تعدادی از ساچمه ها از فاصله ای نزدیک به صورت میلاد برخورد کرد، در حالیکه میلاد از ناحیه صورت دچار جراحات شدیدی شده و به شدت خونریزی می کرد ، روی زمین افتاد . از دیدن صحنه ، بسیار ترسیده بودم و به سرعت از محل خارج شده و با ماشین از محل دور شدم. چند کیلومتر جلوتر ، تفنگ را داخل رودخانه انداختم و پس از مدتی ، مجددا به تهران آمده و به خانواده میلاد گفتم که او را به صورت غیرقانونی از کشور خارج کرده و به عراق فرستادم.

با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت در شهرستان سقز ، بلافاصله هماهنگی های لازم با پلیس آگاهی سقز انجام و در ادامه تحقیقات مشخص شد که جسد فرد ناشناسی در تاریخ هفتم اسفندماه، در دشت های اطراف شهر سقز کشف شده است، با توجه به اعترافات متهم در خصوص پوشش لباس میلاد، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که جسد ناشناس کشف شده در شهرستان سقز متعلق به میلاد است که بر اثر اصابت گوله به سر ، به قتل رسیده بود.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب دومین جنایت ، متهم به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران اعزام و نزد بازپرس پرونده صراحتا به ارتکاب دومین جنایت و قتل دومین عضو از اعضای یک خانواده اعتراف کرد.

 منبع: ايسنا