نصب ۶۱۰ سایت تلفن همراه در استان کرمانشاه

به گفته مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب ، ۶۱۰ سایت نسل دو، سه و چهار تلفن همراه در استان کرمانشاه نصب شده است.

موبنا – سیامک نوری افزود: هم اکنون 500 سایت مربوط به نسل دوم، 100 سایت مربوط به نسل سه و کمتر از 10 سایت مربوط به نسل چهارم تلفن همراه در این استان نصب شده است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب با اشاره به اینکه همراه اول در استان کرمانشاه سه نسل ارتباطات سیار را هدایت می‌کند عنوان کرد: همراه اول از سال 86 تا 93 هدایت نسل دوم تلفن همراه و از سال 93 تاکنون نیز هدایت نسل 3 و بالاتر را بر عهده دارد.
نوری با تاکید بر اینکه بین اپراتورها باید هماهنگی وجود داشته باشد افزود: شبکه همراه در کشور ترکیبی از همراه اول، ایرانسل و رایتل است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به طور مستمر و براساس پروانه اپراتورها در سه بخش عملیات نظارتی و کنترلی را اجرا می‌کند.
وی نظارت در بخش کیفیت پوشش، سطح پوشش و ظرفیت پوشش را سه بخش مورد توجه سازمان مذکور اعلام و بیان کرد: عدم دریافت سیگنال و کیفیت نامناسب به دلیل اشباع شدن ظرفیت سایت یک منطقه است زیرا برای یک سایت تعدادی از مشترکان تعریف شده است.
نوری به عدم همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی و ساکنان مناطق شهری در استان کرمانشاه برای نصب سایت‌های جدید تلفن همراه اشاره و اظهار کرد: این عدم همکاری سبب عدم نصب سایت جدید و ارتقا خدمت‌رسانی به مشترکان شده است.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب افزود: عدم همکاری افراد به دلیل وجود نگرانی از امواج خطرآفرین سایت‌ها که منجر به بیماری می‌شود گزارش شده و اگر تشعشات بالای 10 باشد خطرآفرین بوده که این امواج در استان کرمانشاه بسیار کمتر از این رقم است.
نوری در مورد بررسی وضعیت شبکه تلفن همراه گفت: در بازه زمانی شش ماه نگاه از دید مشترک به صورت رصد قدرت امواج، کیفیت و وضعیت عادی شبکه انجام و همچنین نظارت برخط نیز به صورت مانیتورینگ انجام می‌شود.
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه غرب بیان کرد: برای ارتقا کیفیت پوشش شبکه‌های تلفن همراه نظارت‌های مستمر توسط این سازمان در کنار سایت سنجی توسط اپراتورهای تلفن همراه به عمل می‌آید.