سرمایه‌گذاری ۱۸۲ میلیون دلاری خودروسازی فورد در حوزه خدمات ابری

شرکت فورد اعلام کرد در مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Pivotal حدود ۱۸۲.۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند و این اقدام به عنوان بخشی از طرح جامع این شرکت بزرگ خودروسازی برای توسعه فعالیت‌ها در فضای موبایلی صورت می‌گیرد.

موبنا – به گزارش وبسایت Zdnet، این خودروساز بزرگ در بیانیه خود اعلام کرد سرمایه‌گذاری در شرکت Pivotal که دفتر مرکزی آن در شهر سانفرانسیسکو واقع شده است به طرح‌های گسترده فورد کمک می‌کند تا نه تنها به عنوان یک کارخانه خودروسازی معرفی شود، بلکه خود را به عنوان یکی از قطب‌های بزرگ در عرصه خدمات موبایلی معرفی کند.

مرکز Ford Smart Mobility در نظر دارد روی سیستم‌های ارتباطی، موبایلی، خودروهای خودران، و سیستم‌های تحلیل داده تمرکز کند و به صورت همزمان شرکت فورد بر طراحی، فعالیت کارخانه‌ای و خدمات تجاری تمرکز خود را معطوف می‌سازد.

این دو شرکت اعلام کردند پول نقد مربوط به این سرمایه‌گذاری از بخش کارخانه خودروسازی به بخش خدمات کارخانه‌ای و موبایلی انتقال می‌یابد. در این میان شرکت Pivotal در نظر دارد به همکاری‌های خود با فورد در زمینه توسعه خدمات نرم‌افزاری، سیستم‌های تحلیل داده و فناوری‌های پردازش ابری ادامه دهد که این همکاری‌ها مبتنی بر گروه Product Development and IT فورد صورت می‌گیرد.

شرکت فورد همچنین در نظر دارد در راستای توسعه خدمات پردازش ابری آزمایشگاه تخصصی جدیدی را با نام Ford Smart Mobility راه‌اندازی کند.

به عنوان بخشی از این همکاری‌ها قرار شده است «مارسی کلورن» مدیر اطلاعات فورد وارد هیئت مدیره شرکت نرم‌افزاری Pivotal شود.

 منبع: همکاران سیستم