بارش رگبار در ۱۴ استان کشور و احتمال سیلاب

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: امروز رگبار و رعد و برق در 14 استان کشور رخ می دهد.

موبنا – احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسازمان هواشناسی با بیان این که امروز در بیشتر استان های کشور به جز مناطقی از جنوب شرق و جنوب، رگبار باران در پاره ای مناطق همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود، افزود: انتظار می رود در این روز شدت بارش ها در استان های واقع در دامنه های مرکزی البرز، شمال شرق، ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور باشد.

وی با اشاره به تداوم رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در دامنه های البرز شرقی، شمال شرق، شرق و برخی مناطق غرب، مرکز و جنوب شرق کشور طی روز سه شنبه افزود: طی سه روز آینده در برخی مناطق نیمه شرقی و جنوب کشور به دلیل وزش باد نسبتاً شدید، گردوخاک پیش بینی می شود.

وظیفه خاطر نشان کرد: طی سه روز آینده مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز نیز مواج خواهند بود.

همچنین طی اطلاعیه سازمان هواشناشی، برای امروز در استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال خوزستان، اصفهان، لرستان، قزوین، البرز، تهران، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات زنجان، سمنان، مازندران، یزد و کرمان، رگبار و رعدوبرق و تند باد موقت و احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها پیش بینی می شود.

توصیه می شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی و همچنین به سبب احتمال وقوع صاعقه در مناطق کوهستانی ، احتیاط لازم به عمل آورده شود.

 منبع: میزان