سرمایه گذاری 6 میلیارد پوندی انگلیس برای فراگیری اینترنت یک گیگابیتی

شرکت مخابراتی بریتیش تله کام از برنامه های خود برای ارائه خدمات فیبرنوری به میلیون‌ها خانوار و صاحبان مشاغل در انگلیس تا سال 2020 خبر داده است.

موبنا – به گزارش کامپیوتینگ، با اجرای این طرح تا چهار سال دیگر 12 میلیون نفر در این کشور به اینترنت فوق سریع با سرعت یک گیگابیت در ثانیه دسترسی خواهند داشت که در جهان کم نظیر است.

ارائه خدمات نسل چهارم تلفن همراه به 95 درصد از شهروندان بریتانیایی از جمله دیگر برنامه های کلان دولت انگلیس برای پیشبرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کشور است.

بدین منظور قرار است زیرساخت های جدیدی در این کشور به وجود آید و بدین منظور به سرمایه گذاری شش میلیارد پوندی نیاز خواهد بود.

بریتیش تله کام در سال های اخیر تلاش زیادی برای افزایش دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت با هزینه های معقول به عمل آورده و امیدوار است با ارائه خدمات فیبرنوری بتواند بر رقبای خود نیز غلبه کند. استفاده از فیبرنوری به جای سیم های مسی سرعت و کیفیت بیشتری را در اتصالات اینترنتی به ارمغان می آورد.

گیوین پترسون مدیر عامل بریتیش تله کام اظهارامیدواری کرده که خدمات اینترنت یک گیگابیتی فرصت های حرفه ای و خدمات متنوع تری را برای عموم مردم به ارمغان آورد.

 منبع: فارس