قیمت حج تمتع کاهش یافت

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص زمان پرداخت قسط دوم هزینه سفر حج تمتع گفت: پرداخت قسط دوم از دوشنبه، هفتم اردیبهشت از طریق شعب بانک ملی آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت

رییس سازمان حج وزیارت کشورمان در خصوص زمان پرداخت قسط دوم هزینه سفر حج تمتع اعلام کرد: پرداخت قسط دوم از روز دوشنبه ۷ اردیبهشت از طریق شعب بانک ملی آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

وی ضمن تشکر از زایران عزیزی که قسط اول سفر حج خود را به موقع پرداخت کرده اند، تأکید کرد: امیدواریم زایران متقاضی حج تمتع نسبت به پرداخت قسط دوم نیز در زمان مقرر اقدام کنند.

رییس سازمان حج وزیارت در خصوص خدمات سازمان حج و زیارت در حج تمتع نیز از رشد قابل توجه کیفیت هتل‌های اجاره شده سخن گفت و اعلام کرد: با وجود افزایش ۸ درصدی نرخ تسعیر ارز و همچنین افزایش کیفیت ۲۵ درصدی امکانات اقامتی، نه تنها افزایش قیمتی را برای حجاج عزیز نداشتیم بلکه هزینه سفر حج سال جاری ۵ درصد نیز کاهش یافته است.

وی گفت: سفر حج تمتع از اول شهریور ماه آغاز خواهد شد و حجاج عزیز در قالب ۴۵۳ کاروان که ۵۸ درصد آنها مدینه قبل هستند، عازم سفر حج خواهند شد.

رییس سازمان حج گفت: مدیریت هزینه‌های تمام شده در خصوص حج ۹۴ نیز صورت گرفت. در حالی که زایران بین ۲۸ تا ۳۵ روز در سرزمین وحی حضور دارند، قیمت کاروان‌های حج بین ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که این مبلغ با توجه به تعداد روزهای سفر با هیچ سفر خارجی قابل مقایسه نیست، در عمره ۱۰ روزه هم با احتساب هزینه‌های بیمه، اتوبوس و سایر خدمات، بالاترین قیمت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

مهندس اوحدی افزود: امسال شرکت‌های هواپیمایی ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت بلیط را افزایش دادند، قیمت ارز مبادله ای در قانون بودجه امسال از ۲۶۶۰ تومان به ۲۸۵۰ تومان افزایش یافت اما با درایتی که کارشناسان سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری بکار بردند، علی رغم تورم، افزایش قیمت بلیط هواپیما و افزایش ۹ درصدی قیمت ارز مبادله ای، قیمت حج ۹۴ نسبت به سال گذشته ۵ درصد کاهش یافته است.