سیدحسن نصرالله: در صورت تحمیل جنگ خط قرمزی نمی‌شناسیم/ لیست تاسیسات اتمی اسرائیل را داریم

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد، مقاومت فهرست کاملی از تأسیسات اتمی و انبارهای کلاهک‌های هسته‌ای اسرائیل را در اختیار دارد.

موشک های مقاومت به هر نقطه‌ای از فلسطین اشغالی می رسند

به گزارش ایسنا، “سید حسن نصرالله”، دبیرکل حزب الله لبنان بامداد سه‌شنبه گفت: رژیم اسرائیل می‌داند که هزینه جنگ بسیار گران تمام خواهد شد.

سید حسن نصرالله در مصاحبه با شبکه لبنانی المیادین اظهار داشت: هرگونه حمله اسرائیل به لبنان ماجراجویانه و پرهزینه و نتایج آن نامشخص خواهد بود.

وی افزود: مقاومت حق دارد برای مقابله با دشمن صهیونیستی، هر هدفی در فلسطین اشغالی از جمله تأسیسات اتمی را بزند.

سید حسن نصرالله گفت: مقاومت فهرست کاملی از اهداف را در فلسطین اشغالی در اختیار دارد، که از جمله آنها تأسیسات اتمی، انبارهای کلاهک‌های هسته‌ای و مراکز تحقیقاتی بیولوژیکی است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اسرائیل بدون موافقت آمریکا وارد جنگ نمی‌شود و تجارب گذشته نشان می‌دهد که جنگ ژوئیه به درخواست دولت جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا با هدف تغییر خاورمیانه صورت گرفت.

وی ادامه داد: بعید است که دولت اوباما اجازه جنگ دهد زیرا این دولت رو به پایان است.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: بعضی از اعراب برای اسرائیل و برخی سازمان‌ها و جاسوس‌ها کار می‌کنند، این سازمان‌ها مشخص و شناخته شده هستند.

* موشکهای مقاومت به هر نقطه‌ای از فلسطین اشغالی می رسند

سید حسن نصرالله تأکید کرد: اسرائیلی‌ها می‌دانند که مقاومت موشک‌های فعالی در اختیار دارد که می‌توانند به هر نقطه از فلسطین اشغالی برسند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما از جنگی سخن می‌گوییم که هدف از آن دفاع از سرزمین، ملت و هموطنانمان است. بنابراین وقتی اسرائیلی‌ها می‌گویند که می‌خواهند زیرساخت‌ها را هدف قرار دهند و لبنان را به 300 سال قبل بازگردانند، ما تأکید می‌کنیم که ضعیف نیستیم.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: مشکل فقط مخازن و انبارهای آمونیاک حیفا نیست، در آنجا کارخانه‌هایی نیز وجود دارد.

وی افزود: به نظر می‌آید که اسرائیل از کشورها و یا دولت‌های عربی تضمین‌هایی دریافت کرده و یا به نظام‌های عربی حسن ظن دارد و مطمئن است که آنان اسرائیل را با موشک‌های واقعی هدف قرار نمی‌دهند، به همین دلیل کارخانه‌های پتروشیمی، مراکز بیولوژیکی، تأسیسات اتمی، انبارهای مواد باقیمانده هسته‌ای و کلاهک‌های اتمی را داخل و یا کنار شهرها ساخته است. بعضی از این تأسیسات نیز به شهرها چسبیده است.

سید حسن نصرالله گفت: اگر اسرائیل زیرساخت‌های ما را ویران کند، اینها هدف قرار می‌گیرند، ما حق داریم برای مقابله با دشمن هر هدفی را بزنیم.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: فرض کنیم که ما این اهداف را بزنیم، رژیم صهیونیستی به کجا خواهد رفت. وقتی این مراکز داخل شهرها هستند و ما حق داریم که شهرها را هدف قرار دهیم، اسرائیلی‌ها حساب کار خود را می‌کنند.

سید حسن نصرالله هشدار داد: در صورت آغاز هر جنگی علیه لبنان، بدون سقف زمانی و خطوط قرمز وارد آن می‌شویم.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مقاومت از سوی اسرائیل و برخی اعراب هدف قرار گرفته، اظهار داشت: با توکل به خدا با جدیت کار می‌کنیم، ولی جنگ را بعید می‌دانیم. البته ما می‌توانیم هر هدفی را داخل فلسطین اشغالی بزنیم.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مراکز تحقیقاتی بیولوژیکی خود را داخل شهرها ساخته است، اظهار داشت: دولت‌های عربی موشک‌های دقیقی را در اختیار دارند، بنابراین چگونه است که اسرائیل این تأسیسات و کارخانه‌ها و مراکز را داخل شهرها ساخته است؟ این موضوع را فقط می‌توان اینگونه تفسیر کرد که بعضی دولت‌های عربی تضمین‌هایی را به اسرائیل داده‌اند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در جنگ‌های ژوئیه و غزه، بعضی مسؤولان دولت‌های عربی درخواست کردند که جنگ متوقف نشود و اسرائیل نیز از تمایلات بعضی دولت‌های عربی آگاه است.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: مقاومت سلاحی برای مقابله با تجاوزات اسرائیل است.

سید حسن نصرالله با اشاره به ادامه پرواز هواپیماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز لبنان، گفت: درخواست می‌کنم که سلاح ضد هواپیماهای جاسوسی در اختیار ارتش لبنان قرار دهند. ولی این موضوع ممنوع است.

وی تأکید کرد: پرواز این هواپیماها، از جمله اقدامات رژیم اسرائیل برای آماده شدن جهت تجاوزگری است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: نفوذ اسرائیل به اینترنت لبنان بسیار خطرناک است و این رژیم به صورت شبانه روزی در حال تعرض به حریم هوایی لبنان بوده و انجام این پروازهای جاسوسی خطرناکتر از نفوذ به اینترنت است.