جزییات نفوذ پلیس به دخمه گروگانگیران 5 میلیاردی

پسر دانش آموز 72 ساعت در دخمه گروگانگیران اسیر بود تا اینکه پلیس با عملیات ویژه ای به چهاردیواری مخوف نفوذ کرد و به این سناریوی 5 میلیاردی خاتمه داد.

موبنا – از ساعت 8 شب 28 دی ماه ماجرای ربوده شدن علی 16 ساله در مسیر مدرسه اش واقع در میدان آزادی به پلیس آگاهی تهران مخابره شد و بررسی ها نشان داد آدم ربایان از پدر گروگان 5 میلیارد تومان خواسته اند و تهدید به قطع عضو کرده اند. .

گروگانگیران برای دریافت پول تنها 48 ساعت فرصت داده بودند و خیلی جدی گفته بودند پای پلیس به میان نیاید اما بررسی های پنهان ماموران اداره 11 پلیس آگاهی سرنخی از یک آشنای تبهکار داد که سمند سفید رنگ داشت و همکلاسی علی نیز آخرین بار دیده بود این پسر سوار این نوع خوردو شده است.

ابراهیم ساعت 5/1 ظهر یکم بهمن ماه، «ابراهیم» در شهرک ولیعصر دستگیر شد و وقتی از داشبورد ماشینش تپانچه ای به دست آمد به راز گشایی دست زد.

کارآگاهان بلافاصله با نفوذ به خانه ویلایی در اسلامشهر اعزام شدند ساعت 5 عصر یکم بهمن ماه علی را از اسارتگاه ویلایی آزاد کردند و مهدی 29 ساله و امیر 35 ساله را نیز دستگیر کردند.

هر سه گروگانگیر اعتراف کردند وقتی در زندان همسلولی بودند ابتدا به شوخی در مورد ربودن پسر آشنای ابراهیم حرف هایی زده اند و اما پس از ازادی این نقشه را طراحی و اجرایی کرده اند.

 منبع: رکنا