رسوایی اخلاقی 2 سرباز انگلیسی در دانشگاه ساری

دوسرباز جوان در پادگانی در دانشگاه ساری انگلیس به علت خوردن بیش از حد مشروبات الکلی درحلقه سربازان و مقامهای ارشد پادگان دست به یک رسوایی اخلاقی زدند.

موبنا – این دو سرباز قبل از این اقدام هولناک به اجبار از نوشیدنی های غیرمجاز استفاده کردند که استفاده بی حد و حصر این نوشیدنی ها دنیای تیره و تاری را برای شان رقم زد. در حین ارتکاب این عمل زشت سربازان دیگر دور آنها حلقه زده و فیلم برداری می کردند. در پی انتشار این فیلم در حد گسترده در فضای مجازی یکی از این دو سرباز تحت فشار روانی زیاد بیمار شده و بزودی از ارتش جدا خواهد شد. این دو سرباز وحشت زده که تحت تاثیر نوشیدنی های غیرمجاز از خود اراده ای نداشتند تحت فرامین سربازان ارشد و قدیمی دست به این اقدام زدند.

این فیلم مستهجن به دست گروهبان یکم هنگ این قربانیان نیز رسیده، بنابراین بررسی و تحقیق توسط ارتش آغاز شده است. همچنین بدلیل بازتاب این فیلم پلیس نظامی نیز وارد عمل شده است. 5 سرباز در خصوص این اقدام غیراخلاقی مجازات شده اند. پلیس گفته تحقیق و بررسی در خصوص این پرونده آغاز شده، اما سخنگوی این پادگان هنوز این خبر را تائید نکرده است.

قریب 7 سال پیش چهار سرباز این پادگان به طرز مشکوکی در یک تیراندازی کشته شدند. همچنین شریل جیمز 18 ساله در سال 1995 پس از اتمام دوره آموزشی به مدت 10 هفته بدلایل نامعلومی درگذشت که در پی این اقدام پرونده جیمز بار دیگر گشوده شده است.
یکی از مقامات ارتش گفته است: “ما می توانیم ادامه بررسی این پرونده را به پلیس نظامی سلطنتی ارجاع دهیم، اما باید گفت در این عمل هیچ گونه اجباری وجود نداشته است.”

 منبع: رکنا