محصولات عرضه شده در جشنواره مدولباس فجر صددرصد داخلی خواهد بود

دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس از اقدام عملی این کارگروه در پی تاکید مقام معظم رهبری مبنی‌بر حمایت از تولید داخلی، در چهارمین جشنواره مد و لباس فجر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در چهارمین جشنواره مد و لباس، علاوه بر بخش نمایش و مسابقه، بخش ویژه عرضه محصولات داخلی پیش بینی شده، تا مردم بتوانند از آثار ارزشمند ایرانی بهره‌مند شوند.

جشنواره مد و لباس فجر به عنوان تبلور ملی توانمندی ایران در تولید محصولات کیفی و منطبق بر فرهنگ اسلامی و ایرانی،  در این دوره بخش ویژه عرضه را برای حمایت از تولیدکننده های ایرانی خواهد داشت تا زمینه رشد صنعت – هنر مد و لباس در کشور فراهم شود.

بر این اساس در این دوره علاوه بر لباس ها در بخش های زنانه، مرانه، بچگانه، مشاغل، دانشجویی، دانش آموزی، عفاف و حجاب،  زمینه عرضه کیف و کفش نیز برای برای تولیدکننده های داخل کشور فراهم شده است.

صنعت پوشاک کشور می تواند در کنار توجه به هنر اسلامی ایرانی طراحی لباس از ظرفیت های درآمد زا برای کشور در حوزه های مختلف به عنوان یک صنعت غیر نفتی محسوب شود.

حضور ۲۰۰ تولیدکننده داخلی در جشنواره چهارم

تولیدکنندگان داخلی محصولات حوزه مد و لباس در بخش ویژه عرضه به ارائه محصولات خود به منظور بهره مندی مردم از تولیدات داخلی خواهند پرداخت.

در این دوره در بخش عرضه حدود ۲۰۰ تولیدکننده داخلی به شکل هماهنگ، با تخفیف های ویژه به ارائه محصولات لباس در آستانه سال نو خواهند پرداخت.

بر این اساس اتحادیه پوشاک کشوری نیز همکاری نزدیکی با دبیرخانه جشنواره داشته تا در کنار بخش های فرهنگی، علمی و مسابقه، زمینه استفاده مردم از این محصولات نیز فراهم شود.

این در حالی است که در این دوره چهارم برای نخستین بار بخش ویژه کیف و کفش و پارچه نیز به دیگر بخش های این رویداد هنری افزوده شده است.

این  گروه از تولیدکنندگان پس از بررسی های دقیق توسط کارشناسان کارگروه ساماندهی مد و لباس شناسایی و برای حضور در جشنواره انتخاب شده اند.

چهارمین جشنواره مد و لباس فجر ۱۱ تا ۱۶ اسفند در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.