بزرگترین مهاجرت انسانی

اگرچه سال نوی چینی هنوز آغاز نشده و شروع آن از تاریخ 19 فوریه خواهد بود با این حال، نشانه‌های آن را می‌توان از روی نقشه کره زمین یافت.
شبکه خبری “سی ان ان” با انتشار خبری درباره بزرگترین مهاجرت انسانی بر روی کره زمین در آستانه سال نوی چینی می‌نویسد: “بسیاری از چینی‌ها برای شرکت در بزرگترین جشن کره زمین یعنی جشن سال نوی چینی از شهرها و استان‌های مختلف آن کشور به پکن سفر می‌کنند. این مهاجرت بهاره 40 روز به طول می انجامد و از 4 فوریه آغاز و تا 15 مارس ادامه می‌یابد.”

 سی ان ان در ادامه اشاره می کند که در تاریخ 17 فوریه، فرودگاه بین المللی پکن پر‌رفت‌و‌آمدترین زمان خود را تجربه می کند. پس از آن فرودگاه های “گوانژو بایون” و فرودگاه بین المللی “شنز بائون” از جمله فرودگاه‌های پر رفت و آمد چین هستند که جمعیت زیادی از مسافران را به پکن انتقال می‌دهند.
پکن، شانگهای و شنزن سه شهری هستند که بیشترین میزان مهاجرت کارگران را در این دوره زمانی تجربه می کنند. بیش از 2.8 میلیارد نفر برای انتقال به پکن از شبکه حمل و نقل عمومی استفاده می کنند. در صورتی که وسائل نقلیه خصوصی نیز به این سامانه افزوده شوند مجموعا 3.7 میلیارد سفر در طول این 40 انجام می شود که نسبت به سال گذشته صد میلیون سفر افزایش خواهد یافت.